zavřít
Můžete začít psát.
Výsledky hledání se objeví zde.

Jak fungují optimizéry u fotovoltaiky a kdy se vyplatí je použít?

Už jste někdy slyšeli, že celek funguje tak, jako jeho nejslabší článek? A toto je přesně případ fotovoltaického systému bez použití optimizérů. Jak fungují? 

Pro výrobu vlastní elektřiny se dnes už hojně využívá fotovoltaických systémů. Ale ne u všech staveb a ploch jsou úplně ideální podmínky.

Začínáte řešit fotovoltaiku a je toto přesně váš případ?

  • komín, anténa/satelit, nebo třeba sousedův dům část dne zastiňuje vaši střechu,
  • část střechy máte ve stínu vysokého stromu,
  • v plném slunečním svitu na celou plochu fotovoltaiky (střechy) brání jiné překážky.

Fotovoltaické panely jsou v systému propojené a svým výkonem ovlivňují výkon systému jako celku. Pokud tedy budete mít pro příklad 3 panely a na všechny bude dopadat přímé sluneční záření a budou vyrábět 100 %, pak i výkon celku bude 100 %.

Jakmile ale dojde k zastínění jednoho panelu, nebo třeba jeho ušpinění, pak tím trpí celý systém a výkon klesne. 

Řešením je použití optimizérů. Fungují jako pomyslné bypassy, přemostí slabý článek a zamezí tak poklesu výkonu celého systému vlivem zastínění nebo nefunkčnosti jednoho nebo skupiny panelů. Optimizéry řídí každý fotovoltaický panel zvlášť a zajistí tak vyšší výkon celku.

V případě, že potřebujete k fotovoltaice pro montáž svépomocí dodat optimizéry, kontaktujte nás. Rádi s vámi probereme potřebné množství a jejich přidání do objednávky. Pokud jste se rozhodli pro objednání realizace fotovoltaiky na klíč, pak přidání optimizérů budeme řešit dle potřeby v rámci zakázky.


Petra Šenková
Máme za sebou skvělý workshop „Montáž fotovoltaické elektrárny“

Ve spolupráci s panem Tesárkem ze Svépomocí.cz a ENBRA, a.s. jsme připravili informačně nabitý workshop na téma „Montáž fotovoltaické elektrárny“. Byl určen především pro svépomocníky, ale místa si v něm našli i ti, kteří teprve zvažují nákup FVE a právě rozmýšlí, jestli se jim vyplatí zakázku zadat firmě, nebo ji přece jen zvládnou sami.

Jak snadno regulovat světlo v podkroví?

Půda a podkroví jsou originální prostory, které nabízí mnoho možností k jejich využití. Dostatek světla do těchto prostor zajistí střešní okna. Ale ne vždy je jeho velká intenzita po celý den žádaná. Pro zastínění a regulaci světla je určena speciální žaluzie do střešních oken.

Čím zastínit střešní okna? Vyzkoušejte plissé

Nové mezonetové byty a rodinné domky jsou stavěny s velkým množstvím střešních oken v podkrovních místnostech a také tato okna si zaslouží svůj elegantní stínicí doplněk. Toužíte po moderním a dynamickém stínicím prvku do střešních oken a klasické látkové rolety či žaluzie se vám zdají okoukané? Vyzkoušejte žaluzie plissé.

Žaluzie, které lze vyprat? PLISSÉ!

Plisse je harmonikově skládaná látková žaluzie, která má několik předností. Plisovaný materiál nabízíme v široké škále barev, vzorů, materiálů a různých úrovní propustností světla, takže je nejen krásným doplňkem, ale také skvěle stíní. Nabízí několik variant jednoduché montáže a možnosti ovládání.  A když se zašpiní, můžete ji ručně vyprat. Podívejte se na náš postup.