zavřít
Můžete začít psát.
Výsledky hledání se objeví zde.
Přijďte za námi na veletrh For Garden v Praze od 30. 3. do 2. 4. 2023. Další info a vstupenky zdarma získáte v článku.

Jak fungují optimizéry u fotovoltaiky a kdy se vyplatí je použít?

Už jste někdy slyšeli, že celek funguje tak, jako jeho nejslabší článek? A toto je přesně případ fotovoltaického systému bez použití optimizérů. Jak fungují? 

Pro výrobu vlastní elektřiny se dnes už hojně využívá fotovoltaických systémů. Ale ne u všech staveb a ploch jsou úplně ideální podmínky.

Začínáte řešit fotovoltaiku a je toto přesně váš případ?

  • komín, anténa/satelit, nebo třeba sousedův dům část dne zastiňuje vaši střechu,
  • část střechy máte ve stínu vysokého stromu,
  • v plném slunečním svitu na celou plochu fotovoltaiky (střechy) brání jiné překážky.

Fotovoltaické panely jsou v systému propojené a svým výkonem ovlivňují výkon systému jako celku. Pokud tedy budete mít pro příklad 3 panely a na všechny bude dopadat přímé sluneční záření a budou vyrábět 100 %, pak i výkon celku bude 100 %.

Jakmile ale dojde k zastínění jednoho panelu, nebo třeba jeho ušpinění, pak tím trpí celý systém a výkon klesne. 

Řešením je použití optimizérů. Fungují jako pomyslné bypassy, přemostí slabý článek a zamezí tak poklesu výkonu celého systému vlivem zastínění nebo nefunkčnosti jednoho nebo skupiny panelů. Optimizéry řídí každý fotovoltaický panel zvlášť a zajistí tak vyšší výkon celku.

V případě, že potřebujete k fotovoltaice pro montáž svépomocí dodat optimizéry, kontaktujte nás. Rádi s vámi probereme potřebné množství a jejich přidání do objednávky. Pokud jste se rozhodli pro objednání realizace fotovoltaiky na klíč, pak přidání optimizérů budeme řešit dle potřeby v rámci zakázky.


Petra Šenková
Horizontální žaluzie na řetízek – klasika, která nikdy neomrzí

Klasické interiérové žaluzie jsou nejprodávanějším zbožím v našem e-shopu. Trend horizontálních žaluzií se stále drží na vrcholu a není se čemu divit.

Klasická horizontální žaluzie je nejprodávanějším stíněním. Jak je to možné?

Moderní styly interiéru se neustále mění, nové trendy ovlivňují jejich vybavení. V našich bytech však stále zůstává základní stínící produkt, kterým je klasická hliníková žaluzie. Tato žaluzie se využívá k zastínění bytů, domů, chalup, kanceláří, výrobních hal, obchodů – a spoustě dalších míst.

SOUTĚŽ: Zodpovězte 3 jednoduché otázky a vyhrajte aku vrtačku!

16. května je den stínicí techniky a my se rozhodli s ním spojit soutěž. Odpovězte na 3 jednoduché otázky a vyhrajte aku-příklepový šroubovák Trotec.

Žaluzie, které lze vyprat? PLISSÉ!

Plisse je harmonikově skládaná látková žaluzie, která má několik předností. Plisovaný materiál nabízíme v široké škále barev, vzorů, materiálů a různých úrovní propustností světla, takže je nejen krásným doplňkem, ale také skvěle stíní. Nabízí několik variant jednoduché montáže a možnosti ovládání.  A když se zašpiní, můžete ji ručně vyprat. Podívejte se na náš postup.