zavřít
Můžete začít psát.
Výsledky hledání se objeví zde.
Přijďte za námi na veletrh For Garden v Praze od 30. 3. do 2. 4. 2023. Další info a vstupenky zdarma získáte v článku.

Jak funkčně zabudovat venkovní žaluzie?

Pokud jste se rozhodli, že budete mít na domě nebo bytě venkovní žaluzie, zbývá vám už jen rozhodnutí, jak je instalovat a zapravit. Podívejme se na 2 nejběžnější varianty - podomítkovou montáž s PurBoxem a dodatečnou s přiznaným krycím plechem.

Purenitový box na žaluzie 

Podomítková varianta je skvělou volbou především z důvodu lepší izolace v místě překladů a připojovacích spár okna. Připravené boxy se jednoduše montují do prostoru kontaktního zateplovacího systému a jsou vhodné i pro použití u pasivních domů.

Model purenitového boxu

Velkou výhodou je pevnost boxu, stálost vůči vlhkosti i stavební chemii. V jednom kroku vytvoříte zaizolovaný prostor pro venkovní žaluzie, kde nebude docházet k tepelným mostům. PurBoxy nedilatují a fasádu je na něj možné natahovat hned po vhodné penetraci. Instalace je rychlá a šetří čas na stavbě

V naší nabídce najdete 2 typy boxů:

  • PBI - purenitový box s PIR izolací,
  • PB - purenitový box.

Purenitový box s PIR izolací

PBI je nejefektivnější a nejčastěji používanou verzí. Purenitový box je u něj doplněný o PIR izolaci v tloušťce 30 - 60 mm. Hloubka boxu je 180 mm pro standardní lamely žaluzií typu Cetta 80 a Zetta 90 při použití izolace PIR 30 mm. Pro užší lamely Cetta 65 a Zetta 70 je pak hloubka boxu 160 cm.

Purenitový box s izolací

A - purenitový box, tloušťka purenitových desek je 15 mm

B - hloubka purenitového boxu s PIR izolací//prostor pro izolaci

C - zakládací montážní U profil

D - PIR izolace

E - fasáda

F - podomítková lišta (nejčastěji s hloubkou 20 nebo 30 mm, pro fasádu k využití 3 nebo 13 mm)

G - montážní konzole (mohou být doplněny o purenitové podložky)

 

Purenitový box

PB box je tvořený purenitovými deskami. Je  využívaný pak tam, kde je izolace překladu již vyřešena a my si tak v kontaktním zateplovacím systému vytvoříme prostor pro venkovní žaluzie z materiálu, který s ním spolupracuje. Hloubka boxu je 160 mm pro standardní lamely žaluzií typu Cetta 80 a Zetta 90. Pro užší lamely Cetta 65 a Zetta 70 je pak hloubka boxu 150 cm.

Purenitový box bez izolace

A - purenitový box, tloušťka purenitových desek je 15 mm

B - hloubka purenitového boxu/prostor pro izolaci

C - zakládací montážní U profil

D - montážní konzole (mohou být doplněny o purenitové podložky)

E - fasáda

F - podomítková lišta (nejčastěji s hloubkou 30 mm, pro fasádu k využití 13 mm)

 

Venkovní žaluzie s přiznaným boxem

Tato varianta je brána nejčastěji na hotové domy pro dodatečnou montáž na hotovou fasádu. S žaluziemi s přiznaným krycím boxem je možné samozřejmě počítat i ve fázi stavby a přizpůsobit tomu prostor okolo oken, aby žaluzie nezasahovaly do světlosti okna.

V naší nabídce jsou venkovní žaluzie dodávány pouze s krycím plechem bez dodatečné izolace. Hloubka boxu je 100 - 120 mm pro žaluzie s lamelami 60, 65 a 70. Pro žaluzie se standardními lamelami je pak hloubka 130 mm pro Cetta 80 a 140 mm pro Zetta 90. Přesné rozměry najdete v technickém listu.

Venkovní žaluzie s přiznaným krycím plechem

A - přiznaný krycí plech

B - držák krycího plechu a držák žaluzie

C - minimální potřebná hloubka pro žaluziový box

 

 


Petra Šenková
Jaký je rozdíl mezi žaluziemi a roletami?

Také si pletete rolety a žaluzie? Připadá vám, že je to jedno a to samé? Vysvětlíme Vám, jaké typy rolet jsou a jaké jsou jejich výhody oproti klasickým žaluziím.

Nechte se inspirovat novými vzory látek

Pro všechny milovníky originálního stínění máme skvělou zprávu. V naší nabídce nyní najdete nové, moderní látky s originálními vzory, s dětskými motivy i větší výběr zcela zatemňujících látek. Prohlédněte si nové látky a nechte se inspirovat.

Čím zastínit střešní okna? Vyzkoušejte plissé

Nové mezonetové byty a rodinné domky jsou stavěny s velkým množstvím střešních oken v podkrovních místnostech a také tato okna si zaslouží svůj elegantní stínicí doplněk. Toužíte po moderním a dynamickém stínicím prvku do střešních oken a klasické látkové rolety či žaluzie se vám zdají okoukané? Vyzkoušejte žaluzie plissé.

Potřebujete něco schovat nebo oddělit? Vsaďte na moderní japonskou stěnu

Každý z nás občas ve svém bytě řeší, jak co nejefektivněji oddělit nebo přepažit velké místnosti, případně jak zakrýt kouty, do kterých nechcete, aby bylo vidět. Jak to vyřešit, když se jedná o přechodnou dobu? Co když stavění příčky je zbytečné, nebo si to v pronajatém bytě nemůžete dovolit? Pak vsaďte na japonskou stěnu.