zavřít
Můžete začít psát.
Výsledky hledání se objeví zde.

Jak se čistí moderní látková stínící technika?

Vysávání, utírání prachu, čištění, leštění, jsou činnosti, které se všeobecně netěší přílišné popularitě, avšak jsou nezbytnou součásti běžného života. Stejnou péči, jakou věnujeme, při úklidu, svému bytu nebo domu bychom měli věnovat i látkovému stínění. Metoda čištění je přímo závislá na míře znečištění.

Běžná údržba

Z pravidelné údržby látkového stínění nemusíte mít vůbec žádné obavy. Prachu a drobných pevných nečistot se zbavíte snadno, pomocí vysavače, který je nastaven na nízký výkon, v kombinaci s úzkou hubicí. Lamely vertikálních žaluzií, panely japonských posuvných stěn a látkové rolety doporučujeme při vysávání přidržovat, to proto, aby se nezkroutily nebo nepolámaly.

 

Lehké znečištění

Je-li vaše stínící technika znečištěna například drobnými skvrnami či jiným typem mírné nečistoty, nemusíte propadat panice. Čištění je téměř stejně jednoduché jako v případě běžné údržby. Co budeme potřebovat? Hadřík a vodu se saponátem. Jak prosté. Vlhčeným hadříkem, stejně jako v předchozím případě, omyjeme lamely vertikálních žaluzií, panely japonských posuvných stěn a látkové rolety. Díky jemnému ošetření vlhčeným hadříkem, látka vašeho stínění do sebe nevsákne velké množství vody a nemusíte se obávat jejího poškození. Jenom buďte opatrní při výběru saponátu, který použijete.

Co dělat v případě většího znečištění?

Pokud vaše látková stínící technika utrpěla větší rozsah znečištění, rozhodně nedoporučujeme praní v pračce. Mohlo by dojít k nevratnému poškození. Čištění přenechte odborníkům, kteří jsou vybavení speciální technikou určenou k čištění látek vašeho stínění.

Pro dlouhou životnost

Aby vaše stínící technika plnila nejen estetickou, ale také praktickou funkci, musí být čistá. To zajistíte právě pravidelnou údržbou, která navíc prodlouží životnost vašeho stínění. Ale jak často čistit? Interval čištění se pohybuje kolem jednoho roku, ale je ovlivněn především prostředím, ve kterém jste stínění instalovali.

Mohlo by vás také zajímat:

Sandra Heierhoff




Bioklimatická pergola na míru svépomocí? Dnes už žádný problém

Pergola je pro většinu symbolem místa pro odpočinek na zahradě nebo terase. A když se nad pergolou u vás doma zamyslíte, napadne vás, že montáž musí provádět pouze specializovaná firma? Ano, i to je možnost pro ty, kteří nemají čas, nebo je manuální práce nenaplňují. Pro kutily a nadšence do zvelebování domova je tu druhá možnost – i bioklimatickou hliníkovou pergolu si dnes už můžete sami objednat i namontovat. Pojďte se mrknout na to, jak stavba pergoly probíhá krok za krokem.

Snižte cenu za energie ve vaší domácnosti

Cena elektřiny raketově stoupla, situace je nejistá a mnoho společností stojí na pokraji svých možností. Na účtech domácností se najednou objevují nemalé částky nad plán rodinného rozpočtu. Zní to trochu jako hororový scénář, že? Tak se pojďme podívat, jak na zdražení elektřiny alespoň trochu vyzrát.

Objednejte si pergolu teď s 8% slevou

Sezona 2021 pomalu končí a za nějaký čas nás čeká ochlazení a nutné přerušení prací na rekonstrukcích a stavbách. I tento čas však jde efektivně využít a být připraveni na jaro 2022. Objednejte si proto pergolu ARTOSI - my vám na ni dáme slevu 8 %.

Betonové bloky vs. hliníkové konstrukce pro fotovoltaické panely na ploché střeše

Výběr správné konstrukce pro instalaci fotovoltaických panelů na plochou střechu je klíčovým faktorem při využívání solární energie. Mezi dvěma zmíněnými typy konstrukcí - betonovými ENBRAbloky a hliníkovými konstrukcemi, existují významné rozdíly. V tomto článku se zaměříme na výhody betonových bloků.