zavřít
Můžete začít psát.
Výsledky hledání se objeví zde.

Jak se čistí moderní látková stínící technika?

Vysávání, utírání prachu, čištění, leštění, jsou činnosti, které se všeobecně netěší přílišné popularitě, avšak jsou nezbytnou součásti běžného života. Stejnou péči, jakou věnujeme, při úklidu, svému bytu nebo domu bychom měli věnovat i látkovému stínění. Metoda čištění je přímo závislá na míře znečištění.

Běžná údržba

Z pravidelné údržby látkového stínění nemusíte mít vůbec žádné obavy. Prachu a drobných pevných nečistot se zbavíte snadno, pomocí vysavače, který je nastaven na nízký výkon, v kombinaci s úzkou hubicí. Lamely vertikálních žaluzií, panely japonských posuvných stěn a látkové rolety doporučujeme při vysávání přidržovat, to proto, aby se nezkroutily nebo nepolámaly.

 

Lehké znečištění

Je-li vaše stínící technika znečištěna například drobnými skvrnami či jiným typem mírné nečistoty, nemusíte propadat panice. Čištění je téměř stejně jednoduché jako v případě běžné údržby. Co budeme potřebovat? Hadřík a vodu se saponátem. Jak prosté. Vlhčeným hadříkem, stejně jako v předchozím případě, omyjeme lamely vertikálních žaluzií, panely japonských posuvných stěn a látkové rolety. Díky jemnému ošetření vlhčeným hadříkem, látka vašeho stínění do sebe nevsákne velké množství vody a nemusíte se obávat jejího poškození. Jenom buďte opatrní při výběru saponátu, který použijete.

Co dělat v případě většího znečištění?

Pokud vaše látková stínící technika utrpěla větší rozsah znečištění, rozhodně nedoporučujeme praní v pračce. Mohlo by dojít k nevratnému poškození. Čištění přenechte odborníkům, kteří jsou vybavení speciální technikou určenou k čištění látek vašeho stínění.

Pro dlouhou životnost

Aby vaše stínící technika plnila nejen estetickou, ale také praktickou funkci, musí být čistá. To zajistíte právě pravidelnou údržbou, která navíc prodlouží životnost vašeho stínění. Ale jak často čistit? Interval čištění se pohybuje kolem jednoho roku, ale je ovlivněn především prostředím, ve kterém jste stínění instalovali.

Mohlo by vás také zajímat:

Sandra Heierhoff




Křivý chod žaluzie nebo špatné naklápění lamel? Poradíme, jak to vyřešit

Připravili jsme pro vás další dva jednoduché postupy na opravu dvou běžných závad interiérových žaluzií.  Opravy nejsou složité a nepotřebujete k nim žádné speciální nářadí. K opravě vám postačí běžné vybavení domácnosti.

8 důvodů, proč si do pergoly pořídit screenovou roletu

Konečně je tu opravdové léto - prvních pár teplých dní za námi a mnoho nás čeká v následujících měsících. A s tím je pro mnoho z nás spjatý pobyt na zahradě či terase. Je příjemné se nechat hřát slunečními paprsky, ale mnohdy potřebujeme stinné místo, kam se před nimi naopak schovat. 

Hliníková a dřevěná pergola – kterou vybrat?

Přemýšlíte o koupi pergoly a stále se rozhodujete, který materiál je pro výrobu pergoly nejvhodnější? Nejčastěji používanými materiály jsou hliník a dřevo. Rozhodujícím faktorem při výběru materiálu je především vzhled, pořizovací náklady a nároky na údržbu.

Jsou venkovní žaluzie dostatečně odolné proti povětrnostním vlivům?

Veškeré části venkovních žaluzií jsou vyrobeny z materiálů určených do venkovních podmínek. Jednotlivé komponenty jsou testovány na extrémní povětrnostní vlivy.