zavřít
Můžete začít psát.
Výsledky hledání se objeví zde.

Jak vyřešit osvětlení u bioklimatické pergoly?

Bioklimatické pergoly jsou významným prvkem moderního exteriérového designu, který kombinuje estetiku s funkčností. Správné osvětlení těchto pergol nejen zvýrazňuje jejich architektonickou krásu, ale také vytváří příjemné prostředí pro odpočinek a společenské aktivity. V tomto článku prozkoumáme, jak může osvětlení transformovat bioklimatickou pergolu a přinést do vašeho venkovního prostoru nový rozměr.

Důležitost osvětlení pro bioklimatické pergoly

Osvětlení hraje klíčovou roli v tom, jak hliníková pergola působí a jak je využívána. V noci může správně zvolené osvětlení proměnit pergolu v útulné místo pro večerní posezení, zatímco během dne zdůrazňuje její designové prvky. Různé typy osvětlení mohou ovlivnit atmosféru a funkčnost pergoly, což umožňuje její využití v různých situacích.

Externí osvětlení

Externí světla dodávají pergole dramatičnost a definují prostor kolem ní. Stěnová svítidla umístěná na přilehlých zdech mohou zdůraznit architektonické detaily pergoly, zatímco samostatně stojící zahradní lampy vytvářejí pohodovou atmosféru kolem sedacích míst. Tato světla jsou ideální pro vytvoření měkkého a přívětivého osvětlení, které přiláká lidi k odpočinku v blízkosti pergoly.

Osvětlení po obvodu střešní části pergoly

LED světla instalovaná po obvodu střešní části pergoly mohou krásně zvýraznit její geometrické linie a poskytovat rovnoměrné osvětlení prostoru pod ní. Toto osvětlení je skvělé pro zvýraznění moderního vzhledu pergoly a přidává funkční světlo, které umožňuje večerní čtení nebo jiné aktivity.

Integrované osvětlení v otočných lamelách

Integrovaná světla v lamelách jsou novinkou, která přináší maximální kontrolu nad osvětlením a stíněním. Tento typ osvětlení je ideální pro vytváření různých atmosfér, od jemně osvětleného relaxačního prostoru po světlý prostor vhodný pro večerní hostiny.

Kombinované osvětlení

Kombinace různých osvětlení umožňuje dosáhnout nejlepšího z obou světů – funkčnosti a estetiky. Například kombinace obvodového a integrovaného osvětlení může pergolu osvětlit pro různé příležitosti a zároveň zvýraznit její design. Externí světla doplněná o světla v lamelách mohou vytvořit efektivní a přitažlivé osvětlené prostředí.

Praktické tipy a doporučení

Při výběru osvětlení je důležité zohlednit užívání pergoly a osobní preference. LED světla jsou populární díky své energetické účinnosti a dlouhé životnosti. Důležité je také zvážit ovládání světel, ať už manuálně nebo přes inteligentní domácí systémy, které umožňují ovládat světla na dálku.

Správné osvětlení bioklimatické pergoly může výrazně zlepšit její využití a estetiku. Od externích světel po integrované řešení v lamelách, každý typ osvětlení přináší určité výhody. Vybráním vhodné kombinace osvětlení můžete pergolu proměnit v ústřední bod vašeho venkovního života.


Petra Šenková
Jak správně vybrat žaluzie?

Pojem „žaluzie“ je často používaný pro všechny možné produkty stínicí techniky. Pokusíme se vám snadno a přehledně vysvětlit, jaké druhy žaluzií najdete v naší nabídce. Dále jejich hlavní výhody a kde se nejčastěji používají.

Vystavovali jsme na Stavotechu v Olomouci - Stálo to za to

Minulý týden jsme si vyzkoušeli něco zcela nového – vystavovali jsme na stavebním veletrhu Stavotech v Olomouci, který proběhl od 5. do 7 listopadu 2015. Celé tři dny jsme vysvětlovali, prezentovali...

Nechte se inspirovat novými vzory látek

Pro všechny milovníky originálního stínění máme skvělou zprávu. V naší nabídce nyní najdete nové, moderní látky s originálními vzory, s dětskými motivy i větší výběr zcela zatemňujících látek. Prohlédněte si nové látky a nechte se inspirovat.

Jak zaměřit a namontovat síť proti hmyzu?

Každý v létě řeší stejný problém – otravný hmyz. Jak to udělat, abyste si večer mohli v klidu rozsvítit a nebát se, že vám všechen hmyz nalétá do domu? Jednoduchým řešením jsou sítě proti hmyzu.