zavřít
Můžete začít psát.
Výsledky hledání se objeví zde.
Přijďte za námi na veletrh For Garden v Praze od 30. 3. do 2. 4. 2023. Další info a vstupenky zdarma získáte v článku.

Jak zjistit výšku boxu venkovní žaluzie?

Venkovní žaluzie jsou stále žádanějším stínícím prvkem všech druhů budov. Jejich obliba roste díky schopnosti vytvoření příjemné atmosféry v místnosti, šetří  energie  na vytápění a klimatizaci, snižuje v místnosti hluk z venku, je zajímavým architektonickým doplňkem nejen administrativních budov, ale i rodinných domků.nábal žaluzie

Jsou dvě základní možnosti montáže žaluzií. Pokud montujeme žaluzie dodatečně po dokončení fasády jedená se o přiznané provedení kdy box i vodící lišty jsou vidět. U podomítkového provedení je box  pod omítkou a vodící lišty zapuštěné do fasády okenního otvoru.  U obou způsobů je třeba znát výšku nábalu žaluzie pro velikost boxu.

Co je to nábal?

Nábal je výška vytažené žaluzie včetně horního a dolního profilu, bez držáku žaluzie. 

Jak zjistím velikost nábalu? 

Na velikost nábalu má vliv typ venkovní žaluzie, výška žaluzie a způsob ovládání. Pro každý typ žaluzie existuje tabulka nábalu, kde podle výšky žaluzie zjistíte výšku nábalu. Při motorickém ovládání se výška nábalu mění o +20mm (pro Cettu s kanálem 40x40 o +40mm). Tabulku nábalu naleznete v technickém manuálu venkovních žaluzií nebo přímo v konfigurátoru produktu. Vše je k dispozici na našich webových stránkách. Nezapomeňte výšku žaluzie zaokrouhlit na stovky nahoru.

 

venkovní žaluzie velikost kastlíku

 

Jaká bude výška boxu u přiznané - předokenní montáže žaluzie?

Např. typ žaluzie Cetta 80, výška okenního otvoru 1705mm, motorické ovládání

Zjistit výšku nábalu a následně boxu u přiznaného – předokenního provedení je velice jednoduchá. Výšku žaluzie zaokrouhlíme na stovky nahoru.

Pro žaluzii o výšce 1705mm  budeme v tabulce nábalu  hledat výšku nábalu pro žaluzii o výšce 1800mm. Dle tabulky výška nábalu vychází na  215mm  + 20mm za motor. Celkový nábal vychází na  235mm. Nesmíme zapomenout na držáky žaluzií, ty nám nábal navýší o 5-10mm.

Výška boxu pro žaluzii o výšce 1705 mm vychází na  245mm. Výška žaluzie pro objednání je 1705mm. Světlost okna bude zmenšena o  245mm

 

Jak velký box bude potřeba pro žaluzii u podomítkového provedení nebo při montáži nad okenní otvor? 

Např. typ žaluzie Cetta 80, výška okenního otvoru 1705mm, motorické ovládání.

  • Výšku okenního otvoru 1705mm zaokrouhlíme na 1800mmm. Dle tabulky výška nábalu vychází na 215mm + 20mm za motor. Nábal vychází na 235mm.
  • Tento zjištěný nábal přičteme k výšce okenního otvoru pro 1705mm + 235mm  =  výška 1940mm.
  • Pro výšku žaluzie  1940mm  je nábal dle tabulky 230mm + 20mm za motor = 250mm .
  • Tento vypočítaný nábal přičteme k původnímu rozměru okenního otvoru, abychom získali výšku žaluzie pro objednání: 1705mm + 250mm = 1955mm
  • Pro žaluzii, o výšce  1955mm, vychází celkový nábal na 250mm.


Darina Prokešová
Jaký je rozdíl mezi lamelami klasik a celostínícími?

Přemýšlíte nad instalací horizontálních žaluzií, ale nevíte, jaký je rozdíl mezi klasickými a celostínícími? Tak se na to pojďme podívat.

Markýza aneb jak se chránit nejen na terase

Účel žaluzií je bezpochyby jasný, chrání interiér vašeho domova před dopadajícími slunečními paprsky, a tím nadměrnému přehřívání vnitřních prostor.

Hliníková a dřevěná pergola – kterou vybrat?

Přemýšlíte o koupi pergoly a stále se rozhodujete, který materiál je pro výrobu pergoly nejvhodnější? Nejčastěji používanými materiály jsou hliník a dřevo. Rozhodujícím faktorem při výběru materiálu je především vzhled, pořizovací náklady a nároky na údržbu.

Jak správně vybrat žaluzie?

Pojem „žaluzie“ je často používaný pro všechny možné produkty stínicí techniky. Pokusíme se vám snadno a přehledně vysvětlit, jaké druhy žaluzií najdete v naší nabídce. Dále jejich hlavní výhody a kde se nejčastěji používají.