zavřít
Můžete začít psát.
Výsledky hledání se objeví zde.

Jaká je nejjednodušší a nejlevnější varianta plastového plotu?

Soukromí, pocit bezpečí, ale i okrasný prvek – všechny tyto funkce může naplňovat vhodně zvolený plot. Přemýšlíte jaký typ vybrat? Pak nezapomeňte také na další důležité vlastnosti, jako je třeba jeho odolnost a nenáročnost údržby.

Plot je hranice pozemku, která odděluje naše území od cizího, dodává nám pocit bezpečí a soukromí, i když se nejedná o neproniknutelnou betonovou zeď. Plot má také důležitou roli jakožto dekorační prvek našeho obydlí a proto musí ladit s rázem domu a jeho okolím. Přemýšlíte o novém plotu? Podívejte se, jaké jsou trendy.

 

Bezúdržbové ploty

Současným moderním trendem jsou ploty, které se snadno montují, jsou nenáročné na montážní prostor, nevyžadují odborné nářadí a velkou odbornost montážníka. A hlavně jsou bezúdržbové. Všechny tyto vlastnosti splňují ploty plastové.

Od dřeva k nerozeznání

Plastové ploty mají dlouhou životnost a nemusíte se trápit s jejich čištěním a pravidelným natíráním, jako u dřevěných plotů. Výhodou je i jejich vzhled, plastové plaňky totiž vypadají jako opracované dřevo a nabídce si můžete vybrat odstín dle svého gusta. A to nejen mezi dřevodekory, ale také v široké nabídce nejrůznějších barev, které snadno sladíte s již stávajícími prvky na domě a v jeho okolí.

 

 

 

 

 

 

Pokud se plaňky zamažou a silnější déšť je neočistí, stačí je omýt vodou z hadice či vysokotlakového čističe nastaveného na nižší výkon. Při jejich montáži se mohou využít stávající sloupky a podezdívka.

Vsaďte na ohradník

Nejjednodušší a nejlevnější varianta plastového plotu je  tzv. ohradník, který tvoří podélníky bez plotovek připevněné na stávající zděné sloupky.   

Typ profilu: profil 100 x 30mm (včetně výztuhy) 

Typ sloupku: zděný sloupek

Kotvení podélníku: kotvíme upevňovací konzolou L nebo tzv. motýlkem

Doporučená mezera mezi plotovkami:  10 cm

 

Jednoduchou  plastovou stavebnici  zvládne téměř každý. Namontujte si plot, o který se nebudete muset starat, ale určitě vzbudí pozornost nejen vašeho souseda. Protože v jednoduchosti je krása.

Mohlo by vás také zajímat:

Sandra Heierhoff




Jak si správně vybrat stínící techniku?

Setkal se s tím asi každý. Otravné sluneční paprsky, nepříjemné světlo z ulice, zvědavé pohledy kolemjdoucích. Všechny tyto problémy mohou nastat, pokud svoje okna neochráníte vhodným zastíněním.

Tepelná stabilita budov – stínící technika (2. díl)

A máme tu další díl ze série článků od pana inženýra architekta Petra Brandejského. V této části rozebere standardy bydlení, možnosti pro zlepšení tepelné stability a další. Tak se pusťte do čtení...

Jak vybrat stínící techniku? 1. díl

Mnoho z nás pocítí s prvními jarními paprsky slunce potřebu pořídit si stínění. Ne vždy však bývá výběr dostatečně promyšlen a my jsme poté z fungování stínící techniky spíše v rozpacích. Pojďme si říct, jak postupovat, abychom nespokojenosti předešli.

Tepelná stabilita budov – stínění a orientace stavby (4. díl)

Tímto dílem uzavíráme sérii článků od pana architekta Petra Brandejského. Zaměřil se na světové strany a stínění, vše doplnil názornými grafikami. Tak se vrhněte do čtení...