zavřít
Můžete začít psát.
Výsledky hledání se objeví zde.

Kam použít japonské stěny?

Slyšeli jste už o japonských stěnách? Pokud ano, tak je skvělé, že máte přehled. A víte, že jdou použít i jinam, než jen k zastínění oken? Pokud ne, tak si přečtěte následující článek.

Co jsou to japonské stěny?

Je to druh interiérového stínění, který se skládá z kolejnice v horní části a několika posuvných látkových panelů. Nejčastěji se japonské stěny používají k zastínění velkých prosklených ploch. Je jedno, zda jde o okna, nebo například vstup. Právě díky možnosti posunu jednotlivých panelů si snadno zastíníte celou plochu, nebo jenom její část.

japonské stěny

Panely jsou vyrobené z pevné látky. Na výběr je z mnoha různých materiálů - od klasických látek, přes látky plně zatemňující, nehořlavé látky, až po látky s obsahem skelného vlákna. Nabídka barev a vzorů je dnes už opravdu obsáhlá, takže každý může mít přesně takovou stěnu, která dokonale doplní interiér.

japonské posuvné stěny

Japonské stěny se v naší nabídce odlišují dle počtu drážek (2, 3, 4 nebo 5) ve vodících kolejnicích a ty nejčastěji podle potřebné délky japonské stěny. Ovládání panelů je možné za pomoci šňůry nebo tyčky.

Stínění proti slunci? Nejen…

Japonské stěny jsou skvělou variantou nejen pro zastínění, ale mohou vám posloužit i k předělení místnosti. Lze je montovat do stropu (neničíte si podlahu) a použít vždy podle potřeby. Výhodou je nejen tato flexibilita, ale také minimální prostor na hloubku, který roztažená stěna bude zabírat. 

Panely si můžete navolit nejen v různých šířkách, ale i výškách - takže můžete například prostor pod nimi šikovně využít a přitom horní část mít zacloněnou a v případě potřeby panely stáhnout a prostor tak opět propojit.

Kromě rozdělení místnosti třeba na spací a obytnou část, můžete stěnou zakrýt i nepoužívané nebo nevzhledné části vašeho obydlí (komora, šatna a jiné). Zkrátka - fantazii (a vašim potřebám) se meze nekladou.

I když název odvozený od Japonska může trochu mást, tento druh stínění si své místo našel a jistě ještě najde i v mnoha českých domácnostech. Japonským stylem v interiéru se navíc můžete inspirovat i v jiných oblastech života a uzpůsobit si lépe místo na spaní i prostor v pokoji tak, aby byl vzdušný a prosvětlený.


Petra Šenková




Jak vybrat projekt pro stavbu svépomocí?

Rostoucím trendem v českém stavebnictví je stavba domu svépomocí. Jen loni tak v Česku přibylo kolem pěti tisíc stavebníků a jejich počet se meziročně zvyšuje o 30%.

Co dělat, když je zboží v balíčku poškozené?

I když se dopravní společnosti pyšní spolehlivým servisem dodání, někdy se stane, že nedodrží čas doručování, o kterém vás informovali SMS nebo mailem. V případě, že zrovna nejste doma, dopravce nechá balíček u souseda. Soused pro zachování dobrých vztahů balíček převezme a dopravci doručení potvrdí. Ale vy po rozbalení zjistíte, že produkt, na který jste se tolik těšili, je poškozen, protože s ním dopravce špatně zacházel. Co teď?

Z garáže až na technologickou špičku Evropy!

Psal se rok 1992 a 2 kamarádi Ing. Erich Stavař a Ing. Bohumír Blachut začali podnikat jak už to bývá v omezeném prostoru v Bolaticích...

Jaký je rozdíl mezi žaluziemi a roletami?

Také si pletete rolety a žaluzie? Připadá vám, že je to jedno a to samé? Vysvětlíme Vám, jaké typy rolet jsou a jaké jsou jejich výhody oproti klasickým žaluziím.