zavřít
Můžete začít psát.
Výsledky hledání se objeví zde.

Máte při spánku dostatek tmy?

Proč je tma důležitá pro kvalitní spánek?

Venkovní rolety podomítkové

Tma hraje klíčovou roli v regulaci našeho cirkadiánního rytmu, tzv. vnitřních hodin, které řídí spánkové cykly. S nástupem tmy se v těle zvyšuje hladina melatoninu, hormonu, který reguluje spánek a pomáhá nám usnout. Naopak světlo, ať už denní nebo umělé, produkci melatoninu potlačuje a může narušovat spánek.
Nedostatek kvalitního spánku z důvodu nevhodného osvětlení v ložnici se může projevovat:
  • Únavou a ospalostí během dne
  • Sníženou koncentrací a produktivitou
  • Podrážděností a náladovostí
  • Oslabenou imunitou
  • Zvýšeným rizikem chronických onemocnění
Jak zatemnit ložnici pro klidný spánek?
Zajištění tmy v ložnici je pro zdravý spánek nezbytné. Zde je několik tipů, jak toho dosáhnout:
1. Použijte zatemňovací záclony a rolety. Zvolte husté a neprůsvitné materiály, které zabrání pronikání světla do místnosti. Ideální jsou zatemňovací záclony z těžkých materiálů, jako je samet, brokát nebo zatemňující rolety.
2. Zakryjte okna. Pokud máte v ložnici okna, která nelze zcela zatemnit záclonami nebo roletami, zvažte použití okenních krytů, jako jsou žaluzie, okenice nebo fólie.
3. Vyhněte se elektronickým zařízením v ložnici. Modré světlo vyzařované z obrazovek počítačů, telefonů a tabletů potlačuje produkci melatoninu. Před spaním vypněte všechna elektronická zařízení a vyhněte se používání telefonu v posteli.
4. Zvažte použití masky na spaní. Maska na spaní může pomoci zablokovat veškeré zbývající světlo, které by vás mohlo rušit.
5. Investujte do zatemňovacích dveří. Pokud do vaší ložnice proniká světlo z chodby nebo sousedních místností, zvažte instalaci zatemňovacích dveří.
Venkovní rolety: Ideální řešení pro zatemnění ložnice
Venkovní rolety představují komplexní řešení pro zatemnění ložnice a nabízí řadu dalších benefitů:
  • Zajišťují 100% zatemnění, i v případě přímého slunečního světla.
  • Tlumí hluk z venku, čímž zajišťují klidnější spánkové prostředí.
  • Regulují teplotu v místnosti, v létě zabraňují přehřívání a v zimě pomáhají udržovat teplo.
  • Chrání okna před povětrnostními vlivy a prodlužují jejich životnost.
  • Poskytují dodatečnou ochranu proti vloupání.
Venkovní rolety jsou dostupné v široké škále barev a materiálů, takže si snadno vyberete takové, které budou ladit s designem vašeho domu. Ovládat je lze manuálně i na elektropohon pomocí vypínače nebo dálkového ovladače.
Pokud hledáte ideální způsob, jak zatemnit ložnici a zajistit si tak klidný a zdravý spánek, venkovní rolety jsou vynikající volbou. Investujte do kvalitních rolet a užijte si jejich benefity po mnoho let.
 
 
 

Mohlo by vás také zajímat:

Kateřina Brandejská




Jednoduchá montáž bez vrtání - to je látková roleta Nemo

Látkové rolety patří mezi oblíbený a dostupný produkt vnitřního stínění. Oblíbenost si získaly díky variabilitě provedení a různých možností uchycení. Široký výběr látek s různými vlastnostmi, odstíny barev a možnost vzorů zajistí vytvořit příjemné prostředí v jakémkoli typu interiéru.

Jak vybrat látku do střešních oken?

V dnešní době, kdy je i v menších městech přemíra světelného smogu, mohou nezastíněné střešní okna narušit náš spánek. Budit nás může také jasný úplněk. V letních dnech je to naopak horké slunce, které nám bez pořádné klimatizace nedovolí zůstat v místnosti. Jaké tedy vybrat stínění pro klidný spánek či letní pobyt v podkroví domu?

Markýza aneb jak se chránit nejen na terase

Účel žaluzií je bezpochyby jasný, chrání interiér vašeho domova před dopadajícími slunečními paprsky, a tím nadměrnému přehřívání vnitřních prostor.

Na veletrhu FOR ARCH 2021 jsme předváděli bioklimatickou pergolu ARTOSI

Po dlouhé době, kdy akce a dění ve společnosti pozastavil Covid-19, se zase pomalu vše začíná vracet do starých kolejí. Mimojiné se konají i veletrhy. Pro firmy z oboru stavebnictví a vybavení domů, stejně tak i pro lidi plánující stavbu, je velmi významný stavební veletrh FOR ARCH. Letos jsme byli i my jeho součástí.