• Hlavní strana
  • blog
  • Článek: Potřebujete něco schovat nebo oddělit? Vsaďte na moderní japonskou stěnu

Potřebujete něco schovat nebo oddělit? Vsaďte na moderní japonskou stěnu

Každý z nás občas ve svém bytě řeší, jak co nejefektivněji oddělit nebo přepažit velké místnosti, případně jak zakrýt kouty, do kterých nechcete, aby bylo vidět. Jak to vyřešit, když se jedná o přechodnou dobu? Co když stavění příčky je zbytečné, nebo si to v pronajatém bytě nemůžete dovolit? Pak vsaďte na japonskou stěnu.

Posuvná japonská stěna se hodí nejen pro zastínění oken, využijete ji i pro optické oddělení místnosti, místo dveří do skříně, či pro zakrytí úložných prostor a komůrek. Japonská stěna se navíc velice snadno montuje, stačí ji přimontovat pomocí držáku do stěny nebo do stropu, s tím, že velikost a počet držáků se odvíjí od šířky japonské stěny a od zvoleného typu horního nosného profilu. Profil může mít 2 až 5 drážek. Navíc zásah do zdi nebo stropu je téměř minimální - po zrušení stěny stačí díry zasádrovat a vymalovat.

Jak zjistit správný rozměr pro objednání?

Rozměr šířky a výšky zjistíme snadno - při uchycení do stropu měříme skutečnou šířku otvoru nebo požadovaného úseku, který chceme oddělit. Od naměřené hodnoty doporučujeme odečíst 10 mm. Pokud bude stěna montována před otvor s uchycením do stěny, měříme šířku, kterou požadujeme oddělit. Když prostory dovolí stahování panelů mimo plochu, je možné objednat širší nosný profil než je požadovaná šířka zastínění. Tento požadavek je třeba konzultovat s dodavatelem.      

Jak změříme výšku?

Výšku stěny měříme včetně horního nosného profilu a zátěžové lišty panelu. Zátěžová lišta na panelu zajišťuje látku vypnutou a bez krabacení. Od naměřené hodnoty doporučujeme odečíst 30-50 mm. Je to z důvodu případné křivosti stropu nebo podlahy. Je třeba, aby panel volně visel a země se nedotýkal.

Díky široké nabídce látek a možnosti jejich libovolné kombinace na jednotlivých panelech, poslouží stěna i jako dekorace. Japonské stěny mají i několik možností stahování a způsobu ovládání. Stačí jen v nabídce zvolit, které bude pro vás nejpraktičtější.

Přepažte si prostor jednoduše a bez velkého stavebního zásahu.


Darina Prokešová

Darina se stará o veškeré objednávky a cenové nabídky. Hlídá a informuje o termínech dodání. Dokáže poradit i se základními technickými dotazy. Je zde pro Vaší spokojenost s nákupem.