Máme DOPRAVU ZDARMA na vše bez omezení! Od teď, navždy.

K poskytování služeb využíváme cookies. Procházením webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací.

zavřít
Můžete začít psát.
Výsledky hledání se objeví zde.

DOPRAVA ZDARMA na vše bez omezení!

Snižte cenu za energie ve vaší domácnosti

Cena elektřiny raketově stoupla, situace je nejistá a mnoho společností stojí na pokraji svých možností. Na účtech domácností se najednou objevují nemalé částky nad plán rodinného rozpočtu. Zní to trochu jako hororový scénář, že? Tak se pojďme podívat, jak na zdražení elektřiny alespoň trochu vyzrát.

Samozřejmě jsou v domácnostech určité spotřebiče a procesy, kde nejde odběr elektřiny zastavit nebo omezit. Chceme a potřebujeme se umývat teplou vodou, vařit, mít chlazené potraviny, prát prádlo a další. Ale je prostor, kde jde předejít zbytečnému plýtvání energií a to do vytápění a v letních měsících do klimatizování, či ventilace.

Stavíte? Přemýšlejte dopředu

Pokud jste ve fázi stavby, tak máte teprve všechno před sebou a můžete se výběrem kvalitních stavebních materiálů postarat o úsporné bydlení v budoucnu. Pokud už bydlíte v hotovém a neplánujete například zateplování fasády, možnosti jsou omezenější - ale i tak nějaké jsou.

Vezmeme v úvahu nejprve stavbu. Nejslabším místem v domě je většinou okenní nadpraží okolo překladu. V tomto prostoru nejvíce dochází ke vzniku tepelných mostů. Venku je chladněji, promrzá i nadpraží a tím dochází k ochlazování zdi z vnitřní strany. Stejně je tomu i v létě, jen nám interiér nechladne, ale přehřívá se. Kromě změny teplot jsou rizikové i další projevy tepelných mostů, jako je kondenzace vody. Díky ní provlhá zdivo, může dojít k poškození zateplení i fasády, objevují se zdraví ohrožující plísně.

Nejlepší variantou je izolace v těchto kritických místech. Výborným izolantem je například purenit. Protože se bavíme o prostoru okolo oken, především nad nimi, nabízí se spojit dobré s užitečným - přidat k purenitu venkovní žaluzie. A my máme produkt, který to spojuje - venkovní žaluzie s PurBoxy. Je to varianta předokenních žaluzií, které se používají pro zapravení do fasády a jsou jednou z izolačně nejideálnějších možností. 

Box i boční ostění je vyrobeno z purenitu a PIR izolace - ty zamezí vzniku tepelných mostů. Navíc se po jejich instalaci dá jednoduše na penetraci nanášet ihned fasáda. Nezdržujete montáží stavbu. A máte tak krásně vyřešený jindy komplikovaný proces výroby “kastlíků” a zaizolování překladů.

Do připravených boxů pak jen uchytíte žaluzie a máte hotovo. Je prokázáno, že s venkovními žaluziemi je v letních měsících snížena teplota v místnostech na jižní straně až o 8 °C.

Už bydlíte? Nevěšte hlavu

Řešení, která se nabízí ještě v průběhu stavby, je nesrovnatelně více. Ale i v době, kdy už bydlíte a nemůžete měnit fasádu, okna a podobné, můžete využít benefitů venkovních žaluzií, které jdou montovat i dodatečně. 

Jedná se o venkovní žaluzie s viditelnými krycími plechy. Žaluzie se montují do prostoru nad oknem, po bocích jsou lamely vedeny v lištách a horní část je zakryta plechem. 

Ty pomohou v letních měsících stáhnout teplotu v místnostech a pro zimní měsíce vytvoří další mezivrstvu, díky které nebude docházet k tak masivním tepelným ztrátám. Budete moci snížit vytápění (klimatizaci) a přitom vám bude doma stále příjemně. 

 

 


Petra Šenková
Vertikální žaluzie – nejen velkoformátové stínění

Vertikální žaluzie již nejsou doménou komerčních budov, především kanceláří, ale našli svoji cestu i do rodinných domů a bytů. 

Jak zjistit výšku boxu venkovní žaluzie?

Venkovní žaluzie jsou stále žádanějším stínícím prvkem všech druhů budov.  Jejich obliba roste díky schopnosti vytvoření příjemné atmosféry v místnosti, šetří  energie  na vytápění a klimatizaci ,  snižuje   v místnosti hluk z venku, je zajímavým architektonickým doplňkem nejen administrativních budov, ale i  rodinných domků.

Bioklimatická pergola - novinka pro vaši zahradu

Trávíte hodně času na zahradě nebo na terase? Posedíte rádi se svojí rodinou nebo přáteli venku, ale nebaví vás, když vám plány kazí počasí? Pak je pro vás bioklimatická pergola ideálním řešením. Jaké jsou její přednosti?

Stavba rodinného domu v roce 2020 - důvod k panice?

Začali jste stavět, nebo teprve zvažujete všechny možnosti výstavby rodinného domu a bojíte se změn, které nastaly v oblasti energetické náročnosti budov se začátkem roku 2020? Obavy stranou. Přečtěte si náš článek, který jsme doplnili i informačně nabitým videem od Svépomocí.cz, ve kterém se dozvíte vše potřebné.