zavřít
Můžete začít psát.
Výsledky hledání se objeví zde.

DOPRAVA ZDARMA na vše bez omezení!

Snižte cenu za energie ve vaší domácnosti

Cena elektřiny raketově stoupla, situace je nejistá a mnoho společností stojí na pokraji svých možností. Na účtech domácností se najednou objevují nemalé částky nad plán rodinného rozpočtu. Zní to trochu jako hororový scénář, že? Tak se pojďme podívat, jak na zdražení elektřiny alespoň trochu vyzrát.

Samozřejmě jsou v domácnostech určité spotřebiče a procesy, kde nejde odběr elektřiny zastavit nebo omezit. Chceme a potřebujeme se umývat teplou vodou, vařit, mít chlazené potraviny, prát prádlo a další. Ale je prostor, kde jde předejít zbytečnému plýtvání energií a to do vytápění a v letních měsících do klimatizování, či ventilace.

Stavíte? Přemýšlejte dopředu

Pokud jste ve fázi stavby, tak máte teprve všechno před sebou a můžete se výběrem kvalitních stavebních materiálů postarat o úsporné bydlení v budoucnu. Pokud už bydlíte v hotovém a neplánujete například zateplování fasády, možnosti jsou omezenější - ale i tak nějaké jsou.

Vezmeme v úvahu nejprve stavbu. Nejslabším místem v domě je většinou okenní nadpraží okolo překladu. V tomto prostoru nejvíce dochází ke vzniku tepelných mostů. Venku je chladněji, promrzá i nadpraží a tím dochází k ochlazování zdi z vnitřní strany. Stejně je tomu i v létě, jen nám interiér nechladne, ale přehřívá se. Kromě změny teplot jsou rizikové i další projevy tepelných mostů, jako je kondenzace vody. Díky ní provlhá zdivo, může dojít k poškození zateplení i fasády, objevují se zdraví ohrožující plísně.

Nejlepší variantou je izolace v těchto kritických místech. Výborným izolantem je například purenit. Protože se bavíme o prostoru okolo oken, především nad nimi, nabízí se spojit dobré s užitečným - přidat k purenitu venkovní žaluzie. A my máme produkt, který to spojuje - venkovní žaluzie s PurBoxy. Je to varianta předokenních žaluzií, které se používají pro zapravení do fasády a jsou jednou z izolačně nejideálnějších možností. 

Box i boční ostění je vyrobeno z purenitu a PIR izolace - ty zamezí vzniku tepelných mostů. Navíc se po jejich instalaci dá jednoduše na penetraci nanášet ihned fasáda. Nezdržujete montáží stavbu. A máte tak krásně vyřešený jindy komplikovaný proces výroby “kastlíků” a zaizolování překladů.

Do připravených boxů pak jen uchytíte žaluzie a máte hotovo. Je prokázáno, že s venkovními žaluziemi je v letních měsících snížena teplota v místnostech na jižní straně až o 8 °C.

Už bydlíte? Nevěšte hlavu

Řešení, která se nabízí ještě v průběhu stavby, je nesrovnatelně více. Ale i v době, kdy už bydlíte a nemůžete měnit fasádu, okna a podobné, můžete využít benefitů venkovních žaluzií, které jdou montovat i dodatečně. 

Jedná se o venkovní žaluzie s viditelnými krycími plechy. Žaluzie se montují do prostoru nad oknem, po bocích jsou lamely vedeny v lištách a horní část je zakryta plechem. 

Ty pomohou v letních měsících stáhnout teplotu v místnostech a pro zimní měsíce vytvoří další mezivrstvu, díky které nebude docházet k tak masivním tepelným ztrátám. Budete moci snížit vytápění (klimatizaci) a přitom vám bude doma stále příjemně. 

 

 


Petra Šenková




Jaký je rozdíl mezi žaluzií vyrobenou na míru a typizovanou žaluzií z hobby marketu?

Pro většinu zákazníků je při výběru produktu nejdůležitější cena a ani u žaluzií a rolet tomu není jinak. Před nákupem se zákazníci rozhodují, jestli si pořídit stínění na míru, nebo si pořídit typizované žaluzie v hobbymarketu. Pojďme se podívat na základní rozdíly u těchto dvou možností.

Nová podoba plissé? Žaluzie!

Plissé, textilie s uměle vytvořenými záhyby, byla dříve velice populárním a exkluzivním materiálem pro výrobu módních oděvů pro ženy, výrobu manžet a podobně. Podívejte se na plissé z jiného úhlu pohledu a dodejte svému domovu šmrnc!

Typy screenových rolet

Nabídka screenových rolet je dnes už poměrně obsáhlá, ale kdo se v tom má vyznat? Proto se v dnešním článku podíváme na výhody venkovních screenových rolet, jejich druhy a rozdíly mezi nimi.

Japonské posuvné stěny

Japonské posuvné stěny představují nejen originální prvek, který dodá interiéru elegantní atmosféru, ale také mají všestranné využití. Můžete je použít místo záclon do větších oken, ale také je proměnit ve stěnu pro zakrytí skříní.