zavřít
Můžete začít psát.
Výsledky hledání se objeví zde.

Styly bydlení - Retro, rustikální a industriální (3. díl)

A máme tu poslední díl ze série věnující se stylům bydlení. V tomto se podíváme na styly retro, rustikální a industriální. Tak se pusťte do čtení.

Retro

A jak již bylo zmíněno v předchozím díle, styl retro má svůj samostatný oddíl. Oživuje již leta zaniklé nebo nepoužívané věci, které bývaly moderní v období 50. – 70. let minulého století. Interiér bývá specificky vybaven menšími gauči s nožkami hlavně kónického tvaru spolu se sladěným relaxačním křeslem a menším konferenčním stolkem.

Důraz je kladen na barvy, které bývají především pastelové, nebo na vzory, kde je využíváno nejčastěji geometrických tvarů a kontrastu tmavších a světlejších barev v přechodu. Materiály jsou variabilní od různých typů plastů, umakartu, lamina, až přes koženku a ohýbaný plech. Police bývají otevřené a nábytek zaoblený a elegantně vypadající. Tento styl se opět snaží prostor prosvětlit a odlehčit, aby v něm člověku bylo co nejpříjemněji.

Stínění může být zaměřené na velké typy oken, kde jsou velice pěkné a praktické japonské stěny, které mohou být v různých barevných a vzorových kombinacích a vnitřní i vnější žaluzie. U menších typů oken jsou zlatou střední cestou již zmíněné horizontální žaluzie.

Rustikální, neboli venkovský

Velmi sympatickým stylem je venkovský, neboli rustikální. Jeho specifikum spočívá v přírodních materiálech s častou inspirací na anglickém nebo francouzském venkově. Nenajdete zde již nic, co by vás překvapilo, ale naopak si zachovává své staré známe standardy a vytříbenost. Základem, bez kterého se neobejdete, je dřevo dubové nebo cedrové, které se dále kombinuje s kamenem, pálenými cihlami nebo kovem.

Nejen že můžete ušetřit, když si koupíte nábytek v bazaru, který si pouze trochu upravíte brusným papírem, ale také se budete cítit útulně a příjemně. V tomto případě doporučujeme dřevěné žaluzie, které skvěle doplní tento přírodnější styl.

Industriální

Jako poslední zde uvedeme styl industriální, který bývá velmi často v tmavých barvách a snaží se co nejvíce napodobit továrenské prostředí. Často v takovém domě najdete obnažené cihly, tmavé holé zdi nebo okna sestavená z několika menších skleněných oken, jak tomu bývá ve starých fabrikách. I tento styl má co do sebe. Lampy na delších kabelech ve větším počtu, starší kožené gauče nebo dřevěno-kovové stoly a stolky jsou typickými znaky. V případě okna sestaveného z mnoha menších okýnek, by se pro zútulnění hodila ze stínění například látková roleta z vnitřní strany. Pokud to stavba a typ oken umožňuje, volili bychom pro zachování stylu venkovní žaluzie.

Přečtěte si i předchozí dva díly:


Petra Šenková




Proč si pořídit markýzu právě teď?

Nejefektivnější způsob je právě pořízení venkovní markýzy. Díky velkému výběru barev a vzorů, totiž markýza nejen stíní, ale i skvěle vypadá!

Jak postavit bioklimatickou pergolu: průvodce krok za krokem pro DIY nadšence

Bioklimatické pergoly se staly symbolem moderního a udržitelného venkovního prostoru, který dokáže nabídnout nejen útočiště před sluncem, ale také příjemné místo pro odpočinek ve stínu, a to vše s ohledem na životní prostředí. Pro ty z vás, kteří preferují kvalitní a dlouhodobě udržitelné řešení, přinášíme průvodce stavbou bioklimatické pergoly z hliníku, která je součástí naší nabídky.

Rozšířili jsme vzorník screenových látek! Co na ně říkáte?

I letos se po náročné sezóně našemu výrobci podařilo dojednat a naskladnit nové látky ke screenovým roletám. A my jsme z nich nadšení! Připravili jsme pro vás přehled všech screenových látek s jejich vlastnostmi, abyste si mohli snadno vybrat to pravé do vašeho domova.

Bioklimatické pergoly: Vytvořte si venkovní obývací pokoj

Letní sezóna se nezadržitelně blíží a s ní i touha trávit více času venku. Pokud chcete svou terasu nebo zahradu proměnit v pohodlný a funkční prostor pro relaxaci i posezení s přáteli, bioklimatická pergola je ideálním řešením. Nabízí nejen stín, ale také regulaci teploty, ochranu před deštěm a moderní design.