zavřít
Můžete začít psát.
Výsledky hledání se objeví zde.

TOP 5 nejkrásnějších a nejelegantnějších řešení stínění

Interiérové stínění není jenom funkčním doplňkem, který nám umožní libovolně regulovat sluneční svit, ale také designovým detailem, který dokáže dodat našemu interiéru moderní, útulnou atmosféru. V žebříčku oblíbenosti dlouhodobě vedou horizontální žaluzie, ale esteticky nejkrásnější jsou pro naše zákazníky jiné typy stínění. Jaké to jsou?

Látkové rolety

Za nejkrásnější stínění zákazníci považují látkové rolety. Látkové rolety umí skvěle nahradit záclony a přitom se hodí do všech typů interiérů, ať už do starobylého nebo moderního stylu. Na rozdíl od záclon mají různé úrovně zatemnění a slouží také jako termoizolace.

Velice praktické jsou rolety Den a Noc, které střídají světlý pruh látky s tmavou, tedy průhledné záclony se stínící látkou. Originální pruhovaný design rozveselí každou místnost a navíc umožňuje užívat si přírodní světlo z venku a zároveň si zachovat dostatek soukromí.

látkové rolety

Orientální japonské stěny

Prudce elegantním a zároveň funkčním řešením zastínění velkých ploch a francouzských oken jsou japonské posuvné stěny, se kterými můžete také variabilně rozdělit místnosti či uzavřít prosklené kanceláře. Jejich praktičnost oceníte i u skříní s oděvy v malých prostorách, kam se nevejdou dveře. Široká škála nejrůznějších barev a vzorů promění váš interiér v útulný, sladěný a krásný domov.

japonské posuvné stěny

 

I exteriérové stínění může být designové

Venkovní stínění je v první řadě funkční záležitostí, nejen stíní, ale také chrání okno před poškozením a interiér před přehříváním. Zároveň ale dokresluje celkový vzhled domu a proto není dobré výběr designu stínění podcenit.

Nejpoužívanější typ venkovních žaluzií Z90 je vhodným příkladem toho, že venkovní stínící technika může být krásná. Lamely do sebe tak krásně zapadají, že do interiéru nepronikne ani paprsek.

Venkovní stínění        Venkovní stínění

Venkovní žaluzie jsou na rozdíl od těch vnitřních vysokým tepelným izolantem, v létě udrží místnost chladnou a v zimě brání rychlým tepelným unikům. Svým moderním vzhledem podtrhnou celkový ráz každého domu.

Vsaďte na kouzlo markýzy

Na balkóny, kde není dostatek prostoru pro slunečník, terasy, výklenky či předzahrádky se skvěle hodí venkovní markýza, stínění, které v poslední době stále více nabývá na oblibě. Nabídka barev a designu je široká, výrobci se snaží o takové barevné škály, abyste markýzu mohli sladit třeba i s fasádou domu.

Markýzové látky jsou ošetřeny speciální povrchovou úpravou CLEANGARD, která využívá ultramoderní systém ochrany markýzových látek NPP (Nanotechnology Protection Process). Tato technologie dodává látkám maximální voděodolnost a chrání látku proti vodě a špíně z dlouhodobého hlediska.

markýzy 

Venkovní stínění nepodceňte

Skvělé funkční vlastnosti mají i exteriérové rolety, které navíc chrání okno před mechanickým poškozením, izolují hluk a představují optickou bariéru pro zloděje. Vybírat můžete z hliníkových nebo plastových rolet v barvě, která nejlépe ladí s vaším domem. Venkovní stínění zkrátka není jen praktická nutnost, ale také estetický doplněk pro co nejkrásnější domov.

Mohlo by vás také zajímat:

Petra Šenková




Screenové rolety

Velmi žádaným moderním prvkem zastínění jsou právě screenové rolety. Nejenže mají estetickou funkci, ale jsou také vysoce účinné.

Styly bydlení - Retro, rustikální a industriální (3. díl)

A máme tu poslední díl ze série věnující se stylům bydlení. V tomto se podíváme na styly retro, rustikální a industriální. Tak se pusťte do čtení.

Nejčastější závady horizontálních žaluzií: Jak si je můžete sami opravit?

Povedlo se vám nechtěně přetrhnout řetízek u žaluzie, prasknout silonové lanko nebo jinak poničit již namontovanou žaluzii? Nevěšte hlavu, není to nic, co by nešlo vyřešit. A s náhradními díly a manuály pro opravu od nás to zvládnete dokonce i svépomocí.

Jak fungují optimizéry u fotovoltaiky a kdy se vyplatí je použít?

Už jste někdy slyšeli, že celek funguje tak, jako jeho nejslabší článek? A toto je přesně případ fotovoltaického systému bez použití optimizérů. Jak fungují?