zavřít
Můžete začít psát.
Výsledky hledání se objeví zde.

Udržujete vaše venkovní stínění správně?

Léto je už v dálce, ale venkovní teploty jsou i nadále příznivé. Tak proč jich nevyužít pro údržbu vaší stínící techniky? Potom, jak nám celé letní období krásně stínily, si zaslouží umýt od prachu, pylu a znečištění od hmyzu. Přečtěte si náš návod, jak jednotlivé typy stínění udržovat.

Babí léto je skvělým obdobím pro údržbu žaluzií a rolet, které jsou po horkém a slunečném období často velmi zanesené. Lehká údržba jim vrátí původní krásu a také prodlouží životnost. A potřebujete k ní jen běžné čisticí prostředky, které má doma každý.

Venkovní žaluzie

Nejdříve natočíme lamely kolmo k zemi a pak je můžeme opláchnout buď vodou ze zahradní hadice, nebo z vysokotlakového čističe nastaveného na nízký výkon. Pro odstranění zaschlých nečistot a mastnoty použijeme houbu či jemný hadřík,  navlhčený v mýdlové nebo jarové vodě a pak vytřeme venkovní žaluzie dosucha. Na lamely netlačíme, aby se nepromáčkly. Nezapomínejte ani na čistění horizontálních žaluzií.

venkovní žaluzie

Markýzy

Nečistoty z látky nejdříve odstraníme jemným kartáčkem nebo je vysajeme vysavačem. Pro mokré čištění použijeme mýdlovou vodu o maximální teplotě 30 °C. Mýdlový roztok z látky opláchneme čistou vodou a pak necháme markýzu pořádně proschnout.

Sítě proti hmyzu

Rámy tvoří hliníkové profily, které postačí otřít navlhčeným hadříkem namočeným v mýdlovém roztoku o teplotě 30 °C. Zaprášenou síť proti hmyzu vykartáčujeme  nebo  lehce  přesajeme  vysavačem.  Dbáme na slabé nastavení vysavače, aby nedošlo k protržení  či vytržení síťoviny z rámu.

Venkovní rolety

Běžné znečištění řešíme pravidelným otřením pomocí houby, či navlhčené jemné textilie. Roletu otíráme jemně a po odstranění nečistot  utřeme do sucha. Venkovní rolety nevyžadují mimořádnou údržbu ani mazání ovládacích mechanismů.

Čemu všemu se raději vyhneme?

  • používání chemických roztoků, agresivních ředidel, úklidových písků
  • vysokých teplot čistícího roztoku
  • znečištění produktu při stavebních úpravách, opravě fasády  a nátěrech
  • špatné manipulace, hrubému zacházení

Se stínící technikou je to stejné jako s jakýmkoliv jiným produktem, který nám v domácnosti či na zahradě slouží k naší spokojenosti a pohodlí. Díky pravidelné údržbě  je samotná doba čištění kratší, méně náročná, oddaluje objednání profesionálů, či třeba servisních techniků.

Nechme se hýčkat pod zdravými a čistými křídly stínění co nejdéle!

Mohlo by vás také zajímat:

Sandra Heierhoff




Duorolety a jejich výhody

Látkové duorolety jsou nejen velice efektivní, ale také dokonale praktické. Díky duoreletám doslova ovládnete den i noc.

Jak postavit bioklimatickou pergolu: průvodce krok za krokem pro DIY nadšence

Bioklimatické pergoly se staly symbolem moderního a udržitelného venkovního prostoru, který dokáže nabídnout nejen útočiště před sluncem, ale také příjemné místo pro odpočinek ve stínu, a to vše s ohledem na životní prostředí. Pro ty z vás, kteří preferují kvalitní a dlouhodobě udržitelné řešení, přinášíme průvodce stavbou bioklimatické pergoly z hliníku, která je součástí naší nabídky.

Máme za sebou skvělý workshop „Montáž fotovoltaické elektrárny“

Ve spolupráci s panem Tesárkem ze Svépomocí.cz a ENBRA, a.s. jsme připravili informačně nabitý workshop na téma „Montáž fotovoltaické elektrárny“. Byl určen především pro svépomocníky, ale místa si v něm našli i ti, kteří teprve zvažují nákup FVE a právě rozmýšlí, jestli se jim vyplatí zakázku zadat firmě, nebo ji přece jen zvládnou sami.

Záclony v kuchyni: čím je nahradit?

Tradičně se k zastínění kuchyně používaly záclony a závěsy, v poslední době se však trendy mění a častěji se setkáváme spíše s roletami a žaluziemi. Které z nich jsou do kuchyně vhodné? Podívejte se, jak je vybrat.