zavřít
Můžete začít psát.
Výsledky hledání se objeví zde.

Žaluzie a rolety pod kontrolou: nezapomínejte na bezpečnost

Víte, kdo je doma největším průzkumníkem? Kdo má přirozenou zvědavost? Komu neustálá touha po objevování a poznávání okolí může způsobit nehodu? Jsou to naše děti. Jaké nebezpečí hrozí u stínící techniky?

Bezpečnost dětí je důležitá nejen na veřejných místech, ale i v domácnosti. A jelikož nemůžeme mít děti neustále na očích, musíme volit opatření, která sníží riziko úrazu. A to platí i o stínící technice.

Šňůry musí být vysoko

Mezi běžné vybavení domácnosti dnes patří žaluzie a rolety, které nejčastěji ovládáme řetízkem nebo šňůrou. Pro děti může toto ovládání představovat pokušení, některým může připomínat korálky, jiným laso, které láká k omotání kolem krku, táhání a nesprávné manipulaci. A pak už je k úrazu jenom krůček.

Riziko uškrcení nehrozí u rolet a žaluzií, které se ovládají pomocí kliky, táhla, madla a motoru na vypínač nebo dálkový ovladač. Nebezpečí hrozí malým dětem a kojencům v případě, že se stínění ovládá řetízkem nebo šňůrou, která je snadno dostupná. V nejhorších případech tak dítě vytvoří smyčku, do které si může zamotat některou část těla.

Dodržování normy jako prevence

Od 1. 9. 2014 platí v ČR norma ČSN EN 13120, která se vztahuje na všechny vnitřní žaluzie instalované na místech, kde mají přístup děti ve věku od 0 do 42 měsíců, jakou jsou například byty, rodinné domy, hotely, nemocnice, kostely, obchody, školy a všeobecně všechna veřejná místa. Interiérové žaluzie, u kterých nevzniká nebezpečí vzniku smyčky, jsou z hlediska plnění této normy považovány za odpovídající.

Jaká opatření musíte následovat?

1. Držte šňůry ve výšce mimo dosah dětí pomocí navijáku nebo dvou koleček, na které se šňůra namotá do potřebné výšky

 

 

2. Odstraňte nebezpečnou smyčku pomocí spojky pro přetržení, která zajistí rozpojení řetízku v případě zatížení

 

Koukněte na svět dětskýma očima, buďte opatrní a chraňte děti používáním ochranných prvků, které jsou automaticky dodávány k vnitřnímu stínění. Nezapomeňte na základní pravidlo: VŠECHNO nebezpečné NAHORU!!!
Pak je můžete nechat v klidu zkoumat svět jejich způsobem.

Mohlo by vás také zajímat:

Pavel Hrdlička




Labona mění vzhled pro přehlednější nákup

Zdá se vám, že je na našem webu něco jinak? Máte pravdu, webové stránky Labona.cz jsme oblékli do nového kabátu. Doufáme, že pro vás nový design bude přehlednější a příjemnější! Pojďte se s námi podívat, co je nového.

Je potřeba sítě proti hmyzu na zimu uklízet?

Žádné z našich sítí proti hmyzu není třeba na zimu uklízet. Jsou vyvinuty z hliníkových slitin uzpůsobených na venkovní prostředí...

Léto za námi, aneb co se u nás dělo v posledních měsících?

Někdy ten čas dost neúprosně letí. Neustále se něco děje, pracujeme na plné obrátky a všechno nám přijde, že bylo včera. A ono ejhle, už je to třeba 3 měsíce zpět. Připravili jsme si pro vás proto tento článek, abychom shrnuli, co jsme podnikali v posledních několika měsících, čeho jsme se zúčastnili a na čem pracujeme.

Recyklované materiály pro výrobu purenitového boxu

V dnešní době je důležitější než kdy jindy zaměřit se na udržitelnost a ekologické postupy ve všech oblastech našeho života, včetně výrobního průmyslu. Recyklované materiály se stávají klíčovým prvkem v boji proti plýtvání zdrojů a znečištění životního prostředí. Tento článek se zaměřuje na využití recyklovaných materiálů ve výrobě, konkrétně na příkladu purenitového boxu a bočního ostění, kde se ukazuje, jak mohou být inovativní materiály využity k vytvoření kvalitních a trvanlivých produktů.