zavřít
Můžete začít psát.
Výsledky hledání se objeví zde.

Plastové palubky – informace a výhody

V našem e-shopu najdete vše potřebné pro objednání plastových palubek. Díky výrobním postupům jsou prakticky bezúdržbové, jsou tvarově a barevně stálé a výhodou je také jejich odolnost vůči UV záření.

Náš výrobce plastových palubek používá pro výrobu technologii vytlačování z houževnatého PVC s dlouhou životností a vynikající povětrnostní odolností. Pro porovnání: stejný materiál se používá i pro výrobu plastových oken.

Plastové palubky jsou oboustranně kašírované fólií. Kašírování je technologie, kterou je nanášena horní vrstva z jiného materiálu na podklad, a to buď suchým kašírováním, kašírováním pomocí vosků, nebo kašírováním za tepla s cílem zlepšit nebo vhodně změnit základní vlastnosti nosiče. K zabezpečení dobré soudržnosti obou materiálů se pro většinu aplikací používají lepidla. Tloušťka vrstvy lepidla je od setiny až po cca desetinu milimetru.

Nejrozšířenějšími dekorativními materiály pro kašírování ve stavebnictví jsou fólie od renomovaných výrobců Renolit, Hornschuch a Haogenplast. Podle způsobu použití jsou fólie rozděleny na interiérové a exteriérové. Hlavním rozdílem těchto druhů fólií je jejich povrchová úprava. Exteriérové fólie jsou na rozdíl od interiérových opatřeny speciální akrylátovou vrstvou, která výrazně zvyšuje jejich mechanické vlastnosti (otěruvzdornost, tvrdost, odolnost proti UV záření) a tím prodlužuje jejich životnost a zabraňuje případnému rozkladu povrchu této fólie. Vývojem technologie se postupně zvyšuje kvalita i nabídka dekorů (od imitací různých dřev až k současným módním dekorům ve stupnici RAL, případně s kovovými, hliníkovými, betonovými a jinými efekty). Životnost těchto fólií se pohybuje až přes 50 let. Na zakázku lze pro zájemce nechat vyrobit fólii s originálním motivem.


Výhody plastových palubek:

 • Prakticky bezúdržbové povrchy
 • Stálobarevnost povrchu
 • Dlouhá životnost povrchové úpravy
 • Estetické sladění celkového vzhledu budovy (okna, dveře, rolety, vrata, ploty, brány, podbití říms, fasáda – vše ve stejném dekoru)
 • Jednoduchá montáž plastových palubek – zvládne zručnější amatér

 

Plastové palubky – na co vše myslet a co objednat

Co potřebujete vědět před objednáním plastových palubek

 1. Jaký PVC obkladový profil chci pro obklad svojí fasády. Na výběr máte:
  - Palubka P100 – vhodná na podbití říms, krovů, atd.

  - Palubka P165 – vhodná na obklady fasád.


  - Palubka ECO - levnější varianta, univerzální použití. 
 2. K vybranému obkladovému profilu je potřeba objednat „Počáteční a koncový profil“.

 3. Dále je na řadě „Spojovací profil“ pro palubky – používá se v případě, kdy nemají být vidět spoje, které na sebe navazují.

 4. K této sestavě patří i „Rohový profil“, který se využívá nejčastěji v případě obložení krovu, ale i při obkládání fasády.

 5. Pro montáž můžete využít své montážní vruty pro uchycení jednotlivých profilů, nebo můžete zakoupit sadu vrutů přímo u nás na e-shopu. Dodáváme balení po 100 ks, vrut je o velikosti 3 x 25 mm.