zavřít
Můžete začít psát.
Výsledky hledání se objeví zde.

Doprava zdarma na vše bez omezení!

Plastové ploty – nejdůležitější informace a výhody

Na našem e-shopu najdete produkty pro sestavení vlastního plastového plotu, které jsou díky výrobní technologii bezúdržbové. Další výhodou plastových plotů je jejich tvarová a barevná stálost a také jejich odolnost vůči UV záření.

Náš výrobce používá pro výrobu plastových plotů houževnaté PVC s dlouhou životností a vynikající povětrnostní odolností. Pro porovnání: stejný materiál se používá i pro výrobu plastových oken.

Plastové plotové profily jsou oboustranně kašírované fólií. Kašírování je technologie, kterou se nanáší horní vrstva z jiného materiálu na podkladový materiál, a to buď suchým  kašírováním, kašírováním pomocí vosků, nebo kašírováním za tepla s cílem zlepšit nebo vhodně změnit základní vlastnosti nosiče. K zabezpečení dobré soudržnosti obou materiálů se pro většinu aplikací používají lepidla. Tloušťka vrstvy lepidla je od setiny až po cca desetinu milimetru.

Nejrozšířenějšími dekorativními materiály pro kašírování ve stavebnictví jsou fólie od renomovaných výrobců Renolit, Hornschuch a Haogenplast. Podle způsobu použití jsou fólie rozděleny na interiérové a exteriérové. Hlavním rozdílem u těchto druhů fólií je jejich povrchová úprava, kde na rozdíl od interiérových fólií jsou exteriérové fólie opatřeny speciální akrylátovou vrstvou, která výrazně zvyšuje jejich mechanické vlastnosti (otěruvzdornost, tvrdost, odolnost proti UV záření) a tím zabraňuje jejich stárnutí a případnému rozkladu povrchu této fólie. Neustálým vývojem technologie se postupně zvyšuje kvalita a nabídka dekorů  od imitací různých dřev až k současným módním dekorům ve stupnici RAL, případně s kovovými, hliníkovými, betonovými a jinými efekty. Životnost těchto fólií se pohybuje přes 50 let. Na zakázku lze pro zájemce nechat vyrobit fólii s originálním motivem.

Výhody plastových plotovek:

 • Prakticky bezúdržbový povrch
 • Stálobarevnost povrchu
 • Dlouhá životnost povrchové úpravy
 • Estetické sladění celkového vzhledu budovy (okna, dveře, rolety, vrata, ploty, brány, podbití říms, fasáda – vše ve stejném dekoru)
 • Jednoduchá montáž plotových výplní – zvládne zručnější amatér

 

Plastové ploty – co objednat, aby nic nechybělo

Co potřebujete vědět před objednáním plastového plotu?

 1. Především je důležitá vaše představa plotu – jestli chcete hustý pláňkový plot, nebo třeba jen pár širších pláněk dále od sebe, případně vodorovný podélníkový plot.

Dle toho máte na výběr z následujících PVC profilů:

 1. Profil o rozměru 70 x 22 mm – nejčastější použití má jako plaňkový plot – jsou přibíjeny vodorovně na nosníky (podélníky).

 2. Profil o rozměru 100 x 30 mm – již méně se používá jako plaňkový plot, častější způsob využití má jako podélníkový plot.

 3. Profil ECO o rozměru 80 x 15 mm - vhodný především pro stavbu nízkého plotu nebo jako dekorační prvek.
 4. Profil 50 x 25 mm - vhodný na podélník k zakrytí stávajícího jeklu, tedy k zakrytí ocelového profilu, který slouží jako výplň plastového podélníku.
 5. Pokud máte jasno ohledně vzhledu vašeho plotu a jeho barvě, pak potřebujete k vybraným plotovým profilům vybrat zakončovací rovnou krytku v odpovídajícím odstínu.

 6. Jako poslední potřebujete materiál k uchycení. Můžete využít vlastní, nebo vše potřebné zakoupit na našem e-shopu v kategorii Náhradní díly. Pro uchycení krytky doporučujeme zakoupit lepidlo zn. Würth, pro uchycení profilů upevňovací příchyt ve tvaru „L“ (výběr ze dvou velikostí). Záleží už jen na tom, do čeho budete plastové profily upevňovat.

Pozn.: Do profilu 100 x 30 mm nebo zakrývacího profilu 50 x 25 mm můžete zakoupit i výztuhu, která dodá lepší stabilitu.