zavřít
Můžete začít psát.
Výsledky hledání se objeví zde.

Máme za sebou skvělý workshop „Montáž fotovoltaické elektrárny“

Ve spolupráci s panem Tesárkem ze Svépomocí.cz a ENBRA, a.s. jsme připravili informačně nabitý workshop na téma „Montáž fotovoltaické elektrárny“. Byl určen především pro svépomocníky, ale místa si v něm našli i ti, kteří teprve zvažují nákup FVE a právě rozmýšlí, jestli se jim vyplatí zakázku zadat firmě, nebo ji přece jen zvládnou sami.

Proběhlý workshop byl skvělým zážitkem pro všechny účastníky. Konal se dne 17. června 2023 v Praze a nabídl účastníkům jedinečnou příležitost naučit se montáž fotovoltaických panelů a střídačů s bateriemi.

Workshop se zaměřoval na praktickou stránku fotovoltaických systémů. Na jedné straně modelu střechy jsme předváděli montáž panelů. Účastníci měli možnost seznámit se s různými druhy upevňovacích prvků, zjistit obtížnost přemísťování panelů, pohyb po šikmé střeše a naučit se správné techniky montáže. Byla to skvělá příležitost pro každého, kdo se zajímá o instalaci fotovoltaických panelů na vlastní střechu.

Model střechy pro vzorovou montáž FV panelů

Na druhé straně modelu jsme se na „stěně“ věnovali montáži střídače a baterií a jejich propojení. Účastníci se dozvěděli více o funkci střídače a jeho důležitosti při přeměně stejnosměrného proudu z panelů na střídavý proud vhodný pro domácnost. Také jsme se zaměřili na výhody a možnosti využití baterií pro ukládání přebytků energie.

Nejlepší na tomto workshopu bylo, že účastníci mohli nejen sledovat, ale také si sami vyzkoušet upevnění panelů a další činnosti. Byla to skvělá příležitost pro praktické získání dovedností a získání sebejistoty v manipulaci s fotovoltaickými systémy.

Instruktoři byli trpěliví a ochotní odpovědět na veškeré otázky účastníků a vysvětlit jim všechny důležité informace. Celkově jsme s průběhem workshopu byli velmi spokojeni. Účastníci projevili velký zájem a aktivně se zapojili do všech činností.

Ohlasy na workshop byly také velmi pozitivní. Účastníci ocenili praktickou formu workshopu a možnost se zapojovat.

Další workshop bude v září 2023

Pokud jste tento workshop nestihli, nezoufejte! Na podzim plánujeme na veletrhu For Arch v Praze další termín. Bližší informace budeme zvěřejňovat před zahájením veletrhu.


Petra Šenková
Kam použít japonské stěny?

Slyšeli jste už o japonských stěnách? Pokud ano, tak je skvělé, že máte přehled. A víte, že jdou použít i jinam, než jen k zastínění oken? Pokud ne, tak si přečtěte následující článek.

Proč lidé objednávají stínící techniku? 1. díl: Horizontální žaluzie

Jaké jsou nejčastější důvody pro pořízení stínění? Překvapivě to není jen sluneční svit, ale hlavně ochrana soukromí – nechceme, aby nás nerušili kolemjdoucí za okny, či třeba sousedi. Jaké jsou další důvody? A jaký typ stínění si zákazníci nejčastěji pořizují?

Samonosné žaluzie – novinky ve venkovních žaluziích

Díky svým přednostem jsou venkovní žaluzie stále více žádány nejen pro novostavby, ale i pro starší domy. Novinkou na našem e-shopu jsou nové typy samonosných žaluzií.

Jak si správně vybrat plissé

Pokud jste hledali vhodné a variabilní řešení pro Vaše okna mezi látkovým stíněním, určitě jste narazili na plissé. Je vhodné téměř pro všechny typy oken a naleznete mezi ním i provedení pro střešní...