zavřít
Můžete začít psát.
Výsledky hledání se objeví zde.
19. - 23. září 2023 budeme na veletrhu For Arch v Praze. Připravujeme akce na produkty, workshopy i další veletržní bonusy - stavte se tam za námi. Vstupenky zdarma v článku.

Máme za sebou skvělý workshop „Montáž fotovoltaické elektrárny“

Ve spolupráci s panem Tesárkem ze Svépomocí.cz a ENBRA, a.s. jsme připravili informačně nabitý workshop na téma „Montáž fotovoltaické elektrárny“. Byl určen především pro svépomocníky, ale místa si v něm našli i ti, kteří teprve zvažují nákup FVE a právě rozmýšlí, jestli se jim vyplatí zakázku zadat firmě, nebo ji přece jen zvládnou sami.

Proběhlý workshop byl skvělým zážitkem pro všechny účastníky. Konal se dne 17. června 2023 v Praze a nabídl účastníkům jedinečnou příležitost naučit se montáž fotovoltaických panelů a střídačů s bateriemi.

Workshop se zaměřoval na praktickou stránku fotovoltaických systémů. Na jedné straně modelu střechy jsme předváděli montáž panelů. Účastníci měli možnost seznámit se s různými druhy upevňovacích prvků, zjistit obtížnost přemísťování panelů, pohyb po šikmé střeše a naučit se správné techniky montáže. Byla to skvělá příležitost pro každého, kdo se zajímá o instalaci fotovoltaických panelů na vlastní střechu.

Model střechy pro vzorovou montáž FV panelů

Na druhé straně modelu jsme se na „stěně“ věnovali montáži střídače a baterií a jejich propojení. Účastníci se dozvěděli více o funkci střídače a jeho důležitosti při přeměně stejnosměrného proudu z panelů na střídavý proud vhodný pro domácnost. Také jsme se zaměřili na výhody a možnosti využití baterií pro ukládání přebytků energie.

Nejlepší na tomto workshopu bylo, že účastníci mohli nejen sledovat, ale také si sami vyzkoušet upevnění panelů a další činnosti. Byla to skvělá příležitost pro praktické získání dovedností a získání sebejistoty v manipulaci s fotovoltaickými systémy.

Instruktoři byli trpěliví a ochotní odpovědět na veškeré otázky účastníků a vysvětlit jim všechny důležité informace. Celkově jsme s průběhem workshopu byli velmi spokojeni. Účastníci projevili velký zájem a aktivně se zapojili do všech činností.

Ohlasy na workshop byly také velmi pozitivní. Účastníci ocenili praktickou formu workshopu a možnost se zapojovat.

Další workshop bude v září 2023

Pokud jste tento workshop nestihli, nezoufejte! Na podzim plánujeme na veletrhu For Arch v Praze další termín. Bližší informace budeme zvěřejňovat před zahájením veletrhu.


Petra Šenková
Bioklimatická pergola jako výhodná dlouhodobá investice

V tomto článku se podíváme na bioklimatickou pergolu z hlediska financí. Pořízení hliníkové pergoly není levná záležitost, přesto se na to podívejme trochu jiným pohledem - ve srovnání s pořízením nemovitosti, neboli prostoru pro pobývání.

Jak správně vybrat žaluzie?

Pojem „žaluzie“ je často používaný pro všechny možné produkty stínicí techniky. Pokusíme se vám snadno a přehledně vysvětlit, jaké druhy žaluzií najdete v naší nabídce. Dále jejich hlavní výhody a kde se nejčastěji používají.

Zúčastnili jsme se dobročinné akce s Nadačním fondem Modrý hroch

Slyšeli jste už o Modrém hrochovi? Že ještě ne? Tak my vám ho s radostí představíme. Čím více se dostane do povědomí, tím více lidem bude moci pomáhat.

Jaký druh stínění je nejvhodnější do dětského pokoje?

Při zařizování dětského pokoje se soustředíme zejména na barvu stěn a nábytku a často zapomínáme na kvalitní stínění. A to je chyba, protože možnost regulace světla je pro dení aktivity i kvalitní spánek dítěte nezbytná.  Na výběr máme z několika druhu záclon, rolet nebo žaluzii. Jak vybrat tu správnou?