zavřít
Můžete začít psát.
Výsledky hledání se objeví zde.

Prodáváme žaluzie a rolety na míru

Vyměř, namontuj si sám a díky tomu ušetři

Jsme e-shop prodávající žaluzie a rolety na míru.
Vyměř namontuj si sám a díky tomu ušetři

Příslušenství

Objednejte si doplňkové produkty ke stínění, jako jsou například náhradní díly pro výměnu či opravu nejběžnějších závad. Stejně jednoduše jako náhradní díl si můžete pořídit i nová garážová vrata na míru - tak se pusťte do výběru.

 

 

Příslušenství

Objednejte si doplňkové produkty ke stínění, jako jsou například náhradní díly pro výměnu či opravu nejběžnějších závad. Stejně jednoduše jako náhradní díl si můžete pořídit i nová garážová vrata na míru - tak se pusťte do výběru.

 

 

Jak vyměřit a namontovat? Příslušenství snadno svépomocí

Máme zpracované návody, ve kterých se dozvíte, jak vyměřit a namontovat produkty sami doma a to bez pomoci montážní firmy.

Jak vyměřit a namontovat? Příslušenství snadno svépomocí

Máme zpracované návody, ve kterých se dozvíte,
jak vyměřit a namontovat produkty sami doma a to bez
pomoci montážní firmy.

Popis produktu

Příslušenství - od garážových vrat až po náhradní díly

Nejen stínění vám dokážeme vyrobit na míru - jednoduše si můžete vyměřit a objednat online i garážová vrata. Vyměříte, objednáte, my zajistíme výrobu a dodání až k vám domů. S přehlednými návody pak vrata snadno nainstalujete. Nepotřebujete shánět montážní firmy - je to opravdu hračka.

Rozbilo se stínění? Opravte si ho výměnou náhradního dílu

Občas se také může stát, že dojde k poškození žaluzie či rolety. Ať už je to vlivem stáří nebo třeba nesprávné manipulace, většinu problémů dokáží napravit nové náhradní díly. Podívejte se na nabídku náhradních dílů pro horizontální žaluzie, vertikální žaluzie i nové síťoviny pro rámy sítí proti hmyzu. 

Návody

Časté dotazy

  • Co je to střídač?

    Jedná se o zařízení, které přeměňuje stejnosměrný proud z fotovoltaických panelů na proud střídavý, který jde dále do elektrických rozvodů domu nebo do distribuční sítě. Bez střídače (měniče) by nebylo možné využívat energii z panelů v rozvodech se střídavým proudem. Střídač tedy řídí výrobu energie z panelů, monitoruje napětí a frekvenci v síti. Střídač je výrazně složitější zařízení, než samotné solární panely, proto pokud se pokazí střídač, nebude fungovat celý systém. Střídač volíme podle podmínek a vybrané technologie.

    Co je to fotovoltaický panel? Jak funguje panel?

    Fotovoltaický (solární) panel je zařízení, které dokáže převést sluneční záření na elektřinu. Panel tvoří fotovoltaické články. Ty jsou tvořeny polovodičovými nebo organickými prvky, které elektromagnetickou energii světla mění na elektrickou energii.

    Jak funguje fotovoltaická elektrárna?

    Fotovoltaický jev probíhá přeměnou slunečního záření na elektrickou energii ve fotovoltaických článcích, které tvoří spojením fotovoltaické panely. Takto získaná energie jde přes střídač do elektrických rozvodů a dále ke spotřebičům, nebo do akumulátorů, které umožňují pozdější spotřebu a nebo je odváděna do distribuční sítě (v případě standardní nebo hybridní FVE). Nejběžnější rozměry fotovoltaického panelu jsou 165 x 100 cm a jeden takovýto panel je pro představu schopný vyrobit elektřinu za rok například až pro 300 cyklů praní prádla v pračce.

    Co znamená veličina kWh a kWp? Jaký je mezi nimi vztah?

    Kilowatthodina (kWh) je jednotkou energie. Rovná se jednomu kilowattu energie udržované po dobu jedné hodiny. Je běžně užívanou jednotkou elektrické energie a uvádí se v nich spotřeba elektřiny. Kilowatt-peak (kWp) je míra špičkového výkonu solárního panelu při standardních světelných podmínkách. Orientačně lze počítat, že FV panely s výkonem 1 kWp vyrobí v našich podmínkách ročně přibližně 950 kWh elektřiny.

    Jaká je návratnost u fotovoltaiky? Za jak dlouho se mi vrátí investice?

    To se odvíjí od několika faktorů. Záleží na spotřebě, ceně elektřiny, velikosti fotovoltaiky a výběru akumulátorů. Vzhledem ke stále rostoucím cenám elektřiny se ale doba návratnosti i nadále snižuje. V průměru je návratnost 7 - 10 let. Nesmíme ale zapomenout na hlavní výhody, které vám FVE přinese, ať už v krátkodobém nebo dlouhodobém horizontu - zhodnocení vaší nemovitosti, jistota a především soběstačnost.

    Funguje fotovoltaika i v zimě?

    Ano, i během zimních měsíců FVE funguje. Panely umí využít i rozptýlené (nepřímé) světlo, ale jejich výkon je během těchto měsíců výrazně slabší. Dokáže tedy pracovat se sníženou výrobou i během mračných dní, nebo při částečném zasněžení. Předpokládá se ale, že během zimních měsíců, kdy díky kratším dnům a delším nocím trávíme více času doma (více svítíme, vaříme, topíme), bude potřeba odebírat chybějící elektřinu z distribuční sítě.

    Jak zjistit roční spotřebu elektrické energie?

    Každá domácnost má jinou spotřebu a tu je možné zjistit z pravidelných ročních vyúčtování. Pro potřeby správného nakonfigurování FVE je vhodné ale sledovat spotřebu v jednotlivých měsících především od jara do podzimu, kdy je výkon elektrárny nejvyšší.

    Jaká střecha je vhodná pro montáž FVE?

    Pro instalaci fotovoltaických elektráren jsou vhodné šikmé i ploché střechy. Důležitým kritériem je orientace střechy, případně u šikmých střech její sklon. Nedoporučuje se montáž panelů na střechy orientované na sever. Ideální pro montáž jsou střechy orientované na jih, jihovýchod, jihozápad, východ a západ. Pro šikmé střechy je nejvýnosnější v České republice sklon panelů 35° na jih (dle lokalit se může optimální sklon pohybovat v rozmezí 35° - 37°). Tak budou panely vyrábět energii po celý den, nejvíce v čase okolo poledne. Není to ale rozhodně podmínkou, pouze se jiným nastavením mění výkon panelů, nebo produktivita v čase (například u střech na východ budou nejvíce vyrábět ráno/dopoledne, u střech orientovaných západně pak v odpoledních hodinách). Pro rovné střechy je doporučený úhel sklonu panelů 10° - 15°.

    Jak náročná je stavební připravenost na montáž FVE?

    Není zapotřebí žádná stavební připravenost předem. FVE se instaluje na šikmou střechu za pomocí držáků (pokud je to nutné, zvedne se krytina a po upevnění držáku se opět vrátí zpět). Na rovné střechy se montuje pomocí profilů a trojúhelníkových držáků, pokud se nevolí neinvazivní metoda. Následně se propojí panely chráničkou se střídačem. V případě standardní FVE se připojí do distribuční sítě a u hybridní se připojí navíc ještě akumulátory. Pro umístění střídače a akumulátorů je zapotřebí odvětrávaný prostor (technická místnost) s teplotou 11°C - 25°C. PRo standardní FVE zabere potřebný prostor pro střídač na stěně asi 1 m2, u hybridní pak více prostoru kvůli bateriím a většímu střídači.

    Jaké jsou typy fotovoltaických panelů?

    Monokrystalické (jednokrystalické) panely jsou charakteristické černou barvou. Vyrábí se řezáním tenkých plátků jednoho jediného krystalu křemíku. Mají nejvyšší účinnost, ale jsou náročné na výrobu a tedy i dražší cenově. Vyplatí se na střechách, které mají omezenou plochu, ale jsou dobře orientované vůči slunci. V tomto případě budou dodávat nejlepší výkon ze všech typů. Polykrystalické (multikrystalické) panely jsou charakteristické modrou barvou. Plátky se řežou z bloku křemíkových krystalů. Výroba není výrazně náročná. Výhodu panelu je, že dokáže lépe zachytit světlo i z ostřejších úhlů. Výkon polykrystalického panelu je díky komplikovanější struktuře tedy lépe rozložen v čase během dne. Vyplatí se na střechách, které neumožňují ideální nasměrování panelů proti slunci. Amorfní panely jsou nejméně rozšířeným typem. Jedná se o panel vyrobený z tenké vrstvy polovodivé látky na pevném povrchu (skle, plastu, kovu). Má nejnižší účinnost, ale je schopen zachytit i více rozptýlené světlo na střechách s horší orientací vůči slunci. Výhodou je minimální tloušťka a nižší hmotnost - vhodné jsou tedy například do komplexů, kde by krystalické panely příliš zatěžovaly lehké konstrukce průmyslových hal.

    Jaký je rozdíl mezi solárním a fotovoltaickým panelem? Který zvolit?

    Fotovoltaické panely jsou určeny pro přeměnu slunečního záření na elektrickou energii. Solární panely využívají sluneční záření pro výrobu tepla (prostřednictvím média - vody, kapaliny, která je v panelu ohřívána). Pokud chceme panely využít pro ohřev vody, ať už v domácnosti nebo do bazénu, určitě se vyplatí vybrat solární. Pokud chceme být soběstační s elektřinou a ušetřit náklady na ni, pak je jasný výběr fotovoltaických panelů.

    Potřebuji i baterii pro ukládání energie?

    Baterie není nutností, ale její pořízení se pro domácnosti jednoznačně vyplatí. Největší výkon má elektrárna přes den, kdy svítí slunce, ale spotřeba je většinou největší během rána a v odpoledních/večerních hodinách. Pokud není v systému baterie, můžete využívat pouze tolik energie, kolik v ten daný moment FVE vyrobí - pokud je například v podvečer už nedostatek, protože svítíte, vaříte, perete a máte puštěnou TV, nedočerpáte chybějící energii z nabitých baterií, ale budete ji brát přímo z distribuční sítě a platit za ni. Nevyužité přebytky vyrobené energie neschováte k pozdější spotřebě a odtečou dál do distribuční sítě. Systémy bez baterie se využívají většinou jen v rekreačních objektech, jako jsou například chaty, kde se vyrobená elektřina využije v ten stejný moment.

    Mohu si nastřádat elektřinu v bateriích během léta na zimu?

    Energie se do baterií ukládá v případě přebytku a je poté využívána například v noci nebo hned v následujících dnech. Nejsme tedy schopni se předzásobit na delší období, jako třeba na zimu.

    Kam umístit střídač a baterii?

    Střídač s akumulátorem je nejlepší umístit blízko k sobě do místnosti s pokojovou teplotou, například do technické místnosti, chodby nebo garáže, nejlépe v blízkosti hlavního domovního rozvaděče.

    Jsou údržba a servis panelů náročné?

    Sklon panelů a jejich povrch zajišťuje, aby se na nich nedržely nečistoty a prach a společně třeba s deštěm se odplavovaly pryč. Doporučuje se i tak ale 1 - 2krát za rok panely očistit vodou a měkkým hadříkem, aby se zajistila maximální výkonnost. Pokud je nutné panely umístit vodorovně, pak je zapotřebí jejich pravidelná údržba.
  • Doprava zdarma
    Vyrábíme na míru
    Záruka 2 - 5 let
    Vyrobeno v Česku

    Příslušenství - od garážových vrat až po náhradní díly

    Nejen stínění vám dokážeme vyrobit na míru - jednoduše si můžete vyměřit a objednat online i garážová vrata. Vyměříte, objednáte, my zajistíme výrobu a dodání až k vám domů. S přehlednými návody pak vrata snadno nainstalujete. Nepotřebujete shánět montážní firmy - je to opravdu hračka.

    Rozbilo se stínění? Opravte si ho výměnou náhradního dílu

    Občas se také může stát, že dojde k poškození žaluzie či rolety. Ať už je to vlivem stáří nebo třeba nesprávné manipulace, většinu problémů dokáží napravit nové náhradní díly. Podívejte se na nabídku náhradních dílů pro horizontální žaluzie, vertikální žaluzie i nové síťoviny pro rámy sítí proti hmyzu.