zavřít
Můžete začít psát.
Výsledky hledání se objeví zde.

7 důvodů proč pořídit robotickou sekačku

Využití robotických sekaček na trávu přináší řadu výhod, které činí péči o zahradu jednodušší a efektivnější. Od úspory času až po vynikající vzhled trávníku, tyto moderní pomocníky lze považovat za skvělou investici do kvality a pohody vaší zahrady.

Zde jsou hlavní výhody využití robotických sekaček:

1 - Úspora času a energie

Robotické sekačky pracují samostatně a vyžadují minimální lidský zásah. Po nastavení programu a hranic pracovního prostoru dokážou o trávník pečovat bez vaší pomoci. To znamená, že místo trávení hodin ručním sečením trávy můžete tento čas věnovat jiným aktivitám.

2 - Vynikající vzhled trávníku

Díky pravidelnému sečení udržují robotické sekačky trávník v perfektním stavu. Sekačky Mr. Grass sečou trávu na nižší výšku ve srovnání s tradičními sekačkami, což podporuje hustotu a zdravý růst trávy se silnějším kořenovým systémem. Uniformní výška sečení navíc zaručuje, že váš trávník bude vypadat udržovaně a atraktivně. 

Kromě sečení jsou všechny naše sekačky vybaveny funkcí mulčování. Při této činnosti je posečená tráva rozptýlena zpět na trávník a působí jako přírodní hnojivo, které poskytuje trávníku potřebné živiny. Nelze opomenou ani „bezstopkový režim“, kdy robot seče rovnoměrně a nezanechává viditelné stopy nebo dráhy na trávníku.

3 - Méně práce s údržbou

Na rozdíl od tradičních sekaček vyžadují robotické sekačky méně údržby. Nejsou potřeba pravidelné návštěvy servisu pro ostré nože nebo čištění po každém použití, což šetří jak váš čas, tak peníze.

4 - Ekologická volba

Robotické sekačky jsou obvykle poháněny akumulátorem, což znamená, že produkují méně hluku a emisí ve srovnání s benzinovými sekačkami. Je to tedy šetrnější volba pro životní prostředí.

5 - Bezpečnost a bezpečnostní funkce

Moderní robotické sekačky Mr. Grass jsou vybaveny řadou bezpečnostních funkcí, jako jsou senzory, které detekují překážky, strmé svahy nebo změny terénu. V případě sekaček AI1000 a AI1600 detekuje systém i pohyblivé překážky díky ultrasonický senzoru a zvládne zastavit a změnit směr ještě před dotekem překážky. Pokud je sekačka zvednuta nebo převrácena, nože se okamžitě zastaví. V případě, že sekačka AI500 narazí na překážku, automaticky změní směr díky nárazovému čidlu. 

6 - Flexibilita a adaptabilita

Díky pokročilým algoritmům a navigačním systémům se robotické sekačky dokáží přizpůsobit různým typům a velikostem trávníků, včetně složitých zahrad s překážkami nebo svahy.

7 - Skvělý pomocník pro alergiky na trávy

I toto je jednou z velkých výhod robotických sekaček. Díky naprogramování mohou trávník sekat v době, kdy nejste doma. Omezíte tak vystavení sebe nebo svých blízkých alergenům, které se uvolňují a rozptylují při sečení. Množství alergenů se také snižuje díky pravidelnému sečení trávy na nízkou výšku.

Investice do robotické sekačky může znamenat významnou úsporu času a energie při péči o zahradu. S její pomocí získáte nejen vynikající vzhled trávníku, ale také přispějete k ochraně životního prostředí. Díky pokročilým technologiím a bezpečnostním funkcím je používání robotických sekaček nejen efektivní, ale také bezpečné.


Petra Šenková
Slunce, déšť, vítr i soukromí - s tím vším si pergola ARTOSI umí poradit

Pergola nemusí být jen obyčejný přístřešek na vaší terase nebo zahradě. Při výběru správného typu to bude vaše oblíbené místo po trávení času s rodinou, s přáteli i o samotě.

Hledáte netradiční originální stínící variantu pro vaše okna? Zvolte plissé!

Plissé je vhodné jak pro klasická tak pro atypická okna, střešní okna i zimní zahrady. Široká nabídka barev, vzorů a potisků zajišťuje využití nejen v moderních budovách, ale i v rodinných domech.

Tepelná stabilita budov – stínění a orientace stavby (3. díl)

A je tu další díl ze seriálu o tepelné a světelné stabilitě budov od pana Ing.arch Petra Brandejského. Tentokrát zaměřený na stínění a orientaci stavby. Tak se pusťte do čtení... 

 

Inteligentní stínící systémy: Budoucnost domácí automatizace

V dnešní době, kdy technologie neustále pokračuje vpřed, se inteligentní stínící systémy stávají neodmyslitelnou součástí konceptu chytrých domovů. Produkty od předního výrobce Somfy, lídra v oblasti automatizovaných řešení pro domácnosti, znamenají pro inteligentní stínící systémy obrovský krok vpřed. Jsou synonymem pro inovaci a komfort, které transformují každodenní život.