zavřít
Můžete začít psát.
Výsledky hledání se objeví zde.

Nejoblíbenější druhy interiérového stínění

V dnešní době je stínění do interiéru jedním z nejdůležitějších prvků při zařizování domů a kanceláří. Pomáhá udržovat soukromí a chrání proti slunečnímu záření a vedru, zatímco dodává interiéru styl a eleganci. Mezi nejoblíbenější druhy stínění patří horizontální žaluzie, vertikální žaluzie a látkové rolety.

Klasika, která neomrzí - hliníkové horizontální žaluzie

Horizontální žaluzie jsou jedním z nejoblíbenějších druhů stínění do interiéru. Jsou k dispozici v různých velikostech, materiálech a barvách, takže lze snadno najít vhodné řešení pro každý prostor.

Hliníkové horizontální žaluzie na kuchyňském okně

Horizontální žaluzie jsou také velmi snadno ovladatelné a lze je jednoduše naklápět a vytahovat pomocí lanek nebo řetízku. Jsou velmi praktické a snadno se udržují v čistotě (pomocí hadříku s vodou a mýdlem).

Blackout nebo jen stínící látkové rolety?

Látkové rolety jsou dalším populárním druhem stínění do interiéru. Jsou vyrobeny z mnoha druhů materiálů, včetně plátna, bavlny a polyesteru, a jsou k dispozici v mnoha barvách a vzorech. Látkové rolety se používají především k zastiňování nebo zatemňování místnosti, ale také částečně pomohou s regulací slunečního záření a vedra. Jsou snadno ovladatelné pomocí řetízků.

Látkové rolety v krémově barvě

Stínění pro velká okna - vertikální žaluzie

Vertikální žaluzie jsou dalším oblíbeným druhem stínění do interiéru, a to nejen do kanceláří a obchodních prostor. V nabídce je najdete v mnoha barvách a velikostech. Vertikální žaluzie jsou skvělým řešením pro velká široká okna i pro okna a vstupy, která sahají od podlahy až ke stropu.

Vertikální žaluzie v kancelářích

Stejně jako horizontální žaluzie jsou také snadno ovladatelné pomocí lanka nebo ovladače.

Jak vybrat typ a barvu stínění?

Vybrat správný typ a barvu stínění do interiéru není vždy jednoduché. Nejprve si ujasněte, jakou funkci by mělo stínění plnit - chránit před slunečním zářením, dodávat soukromí, izolovat proti teplu a hluku? Dále je třeba vzít v úvahu také umístění okna a jeho velikost. Pro velká okna jsou ideální vertikální žaluzie, zatímco pro menší okna mohou být vhodné horizontální žaluzie nebo látkové rolety. Promyslete také materiál, ze kterého bude stínění vyrobeno - hliník, dřevo, plast nebo látka. Každý materiál má své vlastnosti a výhody, takže je důležité vybrat, který bude nejvhodnější pro danou místnost a potřeby.

Plisé žaluzie sladěné s vybavením kuchyně

Zvažte také estetické prvky, jako jsou barvy a vzory, a slaďte stínění s existujícím nábytkem a dekoracemi v místnosti. Pokud je místnost dekorována v neutrálních barvách, může být zajímavé přidat k ní kontrastní barvy stínění. Na druhé straně, pokud je místnost již výrazná, může být lepší zvolit stínění v jedné z barev z existující palety v interiéru. Můžete také sáhnout i po výraznějších trendy barvách a dekoracích, ale mějte na paměti, že trendy se mohou rychle změnit, kdežto stínění budete mít na oknech v řádech více let.


Petra Šenková
Jak zaměřit a namontovat síť proti hmyzu?

Každý v létě řeší stejný problém – otravný hmyz. Jak to udělat, abyste si večer mohli v klidu rozsvítit a nebát se, že vám všechen hmyz nalétá do domu? Jednoduchým řešením jsou sítě proti hmyzu.

Největší veletrh žaluzií

Největší veletrh žaluzií, rolet, pergol a markýz na světě! Byli jsme na R+T ve Stuttgartu!

Jak na zastínění podkroví?

Prázdné půdní prostory mají své kouzlo a atmosféru, která přímo vybízí k vytvoření originální součásti bydlení. Většinou jsou atypické a veškeré vybavení je potřeba promyslet tak, aby do interiéru sedělo. Zastínění střešních oken je na půdě nejen nutností, ale také krásným doplňkem, který sladí design celého pokoje.

Jak vybrat látku do střešních oken?

V dnešní době, kdy je i v menších městech přemíra světelného smogu, mohou nezastíněné střešní okna narušit náš spánek. Budit nás může také jasný úplněk. V letních dnech je to naopak horké slunce, které nám bez pořádné klimatizace nedovolí zůstat v místnosti. Jaké tedy vybrat stínění pro klidný spánek či letní pobyt v podkroví domu?