zavřít
Můžete začít psát.
Výsledky hledání se objeví zde.
19. - 23. září 2023 budeme na veletrhu For Arch v Praze. Připravujeme akce na produkty, workshopy i další veletržní bonusy - stavte se tam za námi. Vstupenky zdarma v článku.

Nejoblíbenější druhy interiérového stínění

V dnešní době je stínění do interiéru jedním z nejdůležitějších prvků při zařizování domů a kanceláří. Pomáhá udržovat soukromí a chrání proti slunečnímu záření a vedru, zatímco dodává interiéru styl a eleganci. Mezi nejoblíbenější druhy stínění patří horizontální žaluzie, vertikální žaluzie a látkové rolety.

Klasika, která neomrzí - hliníkové horizontální žaluzie

Horizontální žaluzie jsou jedním z nejoblíbenějších druhů stínění do interiéru. Jsou k dispozici v různých velikostech, materiálech a barvách, takže lze snadno najít vhodné řešení pro každý prostor.

Hliníkové horizontální žaluzie na kuchyňském okně

Horizontální žaluzie jsou také velmi snadno ovladatelné a lze je jednoduše naklápět a vytahovat pomocí lanek nebo řetízku. Jsou velmi praktické a snadno se udržují v čistotě (pomocí hadříku s vodou a mýdlem).

Blackout nebo jen stínící látkové rolety?

Látkové rolety jsou dalším populárním druhem stínění do interiéru. Jsou vyrobeny z mnoha druhů materiálů, včetně plátna, bavlny a polyesteru, a jsou k dispozici v mnoha barvách a vzorech. Látkové rolety se používají především k zastiňování nebo zatemňování místnosti, ale také částečně pomohou s regulací slunečního záření a vedra. Jsou snadno ovladatelné pomocí řetízků.

Látkové rolety v krémově barvě

Stínění pro velká okna - vertikální žaluzie

Vertikální žaluzie jsou dalším oblíbeným druhem stínění do interiéru, a to nejen do kanceláří a obchodních prostor. V nabídce je najdete v mnoha barvách a velikostech. Vertikální žaluzie jsou skvělým řešením pro velká široká okna i pro okna a vstupy, která sahají od podlahy až ke stropu.

Vertikální žaluzie v kancelářích

Stejně jako horizontální žaluzie jsou také snadno ovladatelné pomocí lanka nebo ovladače.

Jak vybrat typ a barvu stínění?

Vybrat správný typ a barvu stínění do interiéru není vždy jednoduché. Nejprve si ujasněte, jakou funkci by mělo stínění plnit - chránit před slunečním zářením, dodávat soukromí, izolovat proti teplu a hluku? Dále je třeba vzít v úvahu také umístění okna a jeho velikost. Pro velká okna jsou ideální vertikální žaluzie, zatímco pro menší okna mohou být vhodné horizontální žaluzie nebo látkové rolety. Promyslete také materiál, ze kterého bude stínění vyrobeno - hliník, dřevo, plast nebo látka. Každý materiál má své vlastnosti a výhody, takže je důležité vybrat, který bude nejvhodnější pro danou místnost a potřeby.

Plisé žaluzie sladěné s vybavením kuchyně

Zvažte také estetické prvky, jako jsou barvy a vzory, a slaďte stínění s existujícím nábytkem a dekoracemi v místnosti. Pokud je místnost dekorována v neutrálních barvách, může být zajímavé přidat k ní kontrastní barvy stínění. Na druhé straně, pokud je místnost již výrazná, může být lepší zvolit stínění v jedné z barev z existující palety v interiéru. Můžete také sáhnout i po výraznějších trendy barvách a dekoracích, ale mějte na paměti, že trendy se mohou rychle změnit, kdežto stínění budete mít na oknech v řádech více let.


Petra Šenková
Léto za námi, aneb co se u nás dělo v posledních měsících?

Někdy ten čas dost neúprosně letí. Neustále se něco děje, pracujeme na plné obrátky a všechno nám přijde, že bylo včera. A ono ejhle, už je to třeba 3 měsíce zpět. Připravili jsme si pro vás proto tento článek, abychom shrnuli, co jsme podnikali v posledních několika měsících, čeho jsme se zúčastnili a na čem pracujeme.

Jak vyměřit podomítkové purenitové boxy pro venkovní žaluzie?

Purenitové boxy jsou nejen nejideálnější varianta pro podomítkové venkovní žaluzie, ale i jeden z nejjednodušších produktů k vyměření. Díky snadnému vyměření jsou vhodným produktem pro objednání právě na e-shopu.

Podzimní péče o exteriérovou stínící techniku

S přicházejícím studeným počasím nastává čas pravidelného podzimního úklidu, k němuž neodmyslitelně patří i úklid zahrady a okolí domu. A protože je podzim svými teplotami ideálním obdobím pro mytí oken, měli bychom se spolu s nimi zaměřit i na čištění a pravidelnou údržbu stínící techniky. V dnešním článku se zaměříme na péči o exteriérovou stínící techniku a sítě proti hmyzu.

Snižte cenu za energie ve vaší domácnosti

Cena elektřiny raketově stoupla, situace je nejistá a mnoho společností stojí na pokraji svých možností. Na účtech domácností se najednou objevují nemalé částky nad plán rodinného rozpočtu. Zní to trochu jako hororový scénář, že? Tak se pojďme podívat, jak na zdražení elektřiny alespoň trochu vyzrát.