zavřít
Můžete začít psát.
Výsledky hledání se objeví zde.

První "Světový den stínící techniky" - 21. 3. 2023

První jarní den úplně vyzývá k tomu, abychom se zamysleli nad naším fungováním na planetě Zemi a nad její ochranou. A právě z tohoto důvodu byl na tento den ustaven nový světově uznávaný den - Global shading day, neboli Světový den stínící techniky.

Proč vznikl Světový den stínící techniky?

Co nám toto má sdělit? Je potřebné se více zaměřit na využívání stínící techniky, která tvoří ochranu budov před přehříváním a hraje svoji roli také v boji proti globálnímu oteplování. Stínění totiž omezuje používání energeticky náročných klimatizací.

Slunce nad městem

Organizace evropského oboru stínicí techniky ES-SO se proto rozhodla, že tuto problematiku začne co nejvíce přibližovat široké veřejnosti a státním činitelům. Ti by mohli pomoci zavedením norem v integraci stínění do systému řízení budov ve stavebních právních předpisech. ES-SO se zasazuje o to, aby se stínící technika stala povinnou v rámci evropské směrnice o energetické náročnosti budov (EPBD).

Venkovní žaluzie na kancelářské budově

Inteligentní nebo dynamické stínění může snížit emise CO2 až o 100 mil. tun a ušetřit až 285 mld. EUR, jak ukázala vědecká studie společnosti Guidehouse. Tyto hodnoty představují možnou úsporu energie (na chlazení budov) ve výši až 60 % potřebné do roku 2050. Právě budovy jsou dnes velkými producenty emisí (až 36 %) a největšími spotřebiteli energie (až 40 %). V případě, že se nic nezmění, dojde díky změně klimatu ke zvýšené potřebě chlazení budov a to až o 60 %.


Petra Šenková
Blíží se veletrh For Garden 2022 v Praze

Budeme na dalším veletrhu - tentokrát osobně na For Garden 2022 v Praze Letňanech.

Čím se liší kvalitní látky od těch méně kvalitních?

Říkáte si „Látka jako látka“. Všechno vypadá podobně, tak v čem by mohl být rozdíl. Ale pozor, rozdílů může být opravdu hodně a koupí nekvalitní rolety zbytečně její pořízení prodražíte.

Jak využít postupný nákup přímo vám na míru?

Dovolili jsme si oslovit naší zákazníci, která na našem eShopu nakoupila opakovaně. A otázka byla na zážitek s postupným nákupem.

Klimatizace versus venkovní stínění – co vyhraje u vás?

Často řešený problém – raději klimatizace nebo venkovní stínění? Která varianta je lepší? Jaké jsou výhody a nevýhody? To se můžete dočíst v tomto článku.