zavřít
Můžete začít psát.
Výsledky hledání se objeví zde.

Jak vybrat správné žaluzie pro vaše okna?

Sedíte doma a dumáte, jaké stínění by bylo pro váš domov vhodné? Mrkněte se na pár rad v našem průvodci. Snáze se pak rozhodnete pro správný typ.

Průvodce pro svépomocníky: Jak vybrat správné stínění pro vaše okna?

 1. Přesné měření, aby stínění skvěle sedlo

  Nejprve je nutné pečlivě změřit okna. Správné rozměry jsou základem pro výběr žaluzií, které budou dokonale pasovat a efektivně stínit. Měření zahrnuje šířku, výšku i hloubku okenního rámu. U každého stínění najdete na našem e-shopu vždy manuály i videonávody, které vás touto činností krok za krokem provedou.
 2. Výběr materiálu s ohledem na ráz domácnosti

  Vyberte si materiál, který nejlépe odpovídá požadavkům na funkci a stylu vašeho domova. Hliníkové žaluzie jsou odolné a snadno se udržují, dřevěné žaluzie přidávají interiéru teplý a přírodní nádech, zatímco textilní varianty nabízejí mnoho možností regulace světla a soukromí.
 3. Ovládání dle vašich preferencí

  Při výběru ovládání myslete na své potřeby a preference. Máte rádi klasiku a jednoduchost manuálního ovládání, nebo dáváte přednost moderním technologiím, jako jsou motorizované žaluzie ovládané přes chytrý telefon?
 4. Optimalizace pro orientaci okna

  Orientace okna významně ovlivňuje výběr stínění. Pro jižní stranu je důležité mít možnost regulace světla kvůli intenzivnímu slunci, zatímco na severní straně může být důležitější tepelná izolace.
 5. Profesionální rady, když se ztratíte

  Pokud si nejste jisti svým výběrem, nebo čelíte specifickým výzvám, neváhejte se obrátit na naši zákaznickou podporu. I krátká konzultace vám může pomoci nalézt ideální řešení přesně pro vaše potřeby.
 6. Časté dotazy a odpovědi pro samostatné řemeslníky

  Využijte zkušeností ostatních svépomocníků. Fóra, diskuzní skupiny nebo webové stránky mohou být bohatým zdrojem informací, kde najdete odpovědi na časté dotazy a inspiraci pro vaše projekty.

Vybaveni těmito tipy a radami, se můžete pustit do výběru žaluzií s jistotou, že vaše rozhodnutí povede k dotvoření domova, kde budete v pohodlí a bude prostě váš.


Petra Šenková
Máme za sebou skvělý workshop „Montáž fotovoltaické elektrárny“

Ve spolupráci s panem Tesárkem ze Svépomocí.cz a ENBRA, a.s. jsme připravili informačně nabitý workshop na téma „Montáž fotovoltaické elektrárny“. Byl určen především pro svépomocníky, ale místa si v něm našli i ti, kteří teprve zvažují nákup FVE a právě rozmýšlí, jestli se jim vyplatí zakázku zadat firmě, nebo ji přece jen zvládnou sami.

Venkovní žaluzie na HS portály a rohové sestavy oken

Jaké jsou výhody stínění pro tyto případy a na co se vyplatí myslet? Přečtěte si krátký článek věnovaný právě tématu sestav venkovních žaluzií pro vstupní portály a rohová okna. Najdete zde vše podstatné i návod, jak jednoduše sestavu vyměřit.

Vystavovali jsme na Stavotechu v Olomouci - Stálo to za to

Minulý týden jsme si vyzkoušeli něco zcela nového – vystavovali jsme na stavebním veletrhu Stavotech v Olomouci, který proběhl od 5. do 7 listopadu 2015. Celé tři dny jsme vysvětlovali, prezentovali...

Udržujete vaše venkovní stínění správně?

Léto je už v dálce, ale venkovní teploty jsou i nadále příznivé. Tak proč jich nevyužít pro údržbu vaší stínící techniky? Potom, jak nám celé letní období krásně stínily, si zaslouží umýt od prachu, pylu a znečištění od hmyzu. Přečtěte si náš návod, jak jednotlivé typy stínění udržovat.