zavřít
Můžete začít psát.
Výsledky hledání se objeví zde.

Jak vybrat správné žaluzie pro vaše okna?

Sedíte doma a dumáte, jaké stínění by bylo pro váš domov vhodné? Mrkněte se na pár rad v našem průvodci. Snáze se pak rozhodnete pro správný typ.

Průvodce pro svépomocníky: Jak vybrat správné stínění pro vaše okna?

 1. Přesné měření, aby stínění skvěle sedlo

  Nejprve je nutné pečlivě změřit okna. Správné rozměry jsou základem pro výběr žaluzií, které budou dokonale pasovat a efektivně stínit. Měření zahrnuje šířku, výšku i hloubku okenního rámu. U každého stínění najdete na našem e-shopu vždy manuály i videonávody, které vás touto činností krok za krokem provedou.
 2. Výběr materiálu s ohledem na ráz domácnosti

  Vyberte si materiál, který nejlépe odpovídá požadavkům na funkci a stylu vašeho domova. Hliníkové žaluzie jsou odolné a snadno se udržují, dřevěné žaluzie přidávají interiéru teplý a přírodní nádech, zatímco textilní varianty nabízejí mnoho možností regulace světla a soukromí.
 3. Ovládání dle vašich preferencí

  Při výběru ovládání myslete na své potřeby a preference. Máte rádi klasiku a jednoduchost manuálního ovládání, nebo dáváte přednost moderním technologiím, jako jsou motorizované žaluzie ovládané přes chytrý telefon?
 4. Optimalizace pro orientaci okna

  Orientace okna významně ovlivňuje výběr stínění. Pro jižní stranu je důležité mít možnost regulace světla kvůli intenzivnímu slunci, zatímco na severní straně může být důležitější tepelná izolace.
 5. Profesionální rady, když se ztratíte

  Pokud si nejste jisti svým výběrem, nebo čelíte specifickým výzvám, neváhejte se obrátit na naši zákaznickou podporu. I krátká konzultace vám může pomoci nalézt ideální řešení přesně pro vaše potřeby.
 6. Časté dotazy a odpovědi pro samostatné řemeslníky

  Využijte zkušeností ostatních svépomocníků. Fóra, diskuzní skupiny nebo webové stránky mohou být bohatým zdrojem informací, kde najdete odpovědi na časté dotazy a inspiraci pro vaše projekty.

Vybaveni těmito tipy a radami, se můžete pustit do výběru žaluzií s jistotou, že vaše rozhodnutí povede k dotvoření domova, kde budete v pohodlí a bude prostě váš.


Petra Šenková
Trend, který se stále vrací?

Látkové rolety jsou trendem, který z našich oken hned tak nevymizí. A důvod je jasný, látkové rolety jsou velice praktické, cenově dostupné, můžeme si vybrat libovolný design a doladit tak interiér do posledního detailu.

Proč solární žaluzie?

Značka ISOTRA vyvinula unikátní solární žaluzii, která šetří peníze, čas i oči.  Nabíjí se totiž ze sluneční energie a díky solárnímu regulátoru se jednotlivé lamely naklápí samy, podle intenzity slunečního záření.  Jak žaluzie ISOTRA ENERGY funguje a proč si ji pořídit?

Jak vybrat projekt pro stavbu svépomocí?

Rostoucím trendem v českém stavebnictví je stavba domu svépomocí. Jen loni tak v Česku přibylo kolem pěti tisíc stavebníků a jejich počet se meziročně zvyšuje o 30%.

Venkovní rolety: Stálice, které svou oblíbenost neztrácí

I když už je to delší doba, kdy předokenní rolety zažívaly období své největší slávy, i dnes mají co nabídnout. Časy se sice změnily, ale kupředu šly i materiály a technologie, které z venkovních rolet dělají nejen spolehlivé stínění, ale také designový prvek.