zavřít
Můžete začít psát.
Výsledky hledání se objeví zde.

Látková stínící technika do interiéru: jak ji vybrat?

Látkové stínění má celou řadu výhod, zastíní, zabrání přehřívání i vychládání místnosti a navíc skvěle vypadá. Aby nám však přinášelo co největší užitek, musíme si zvolit vhodný druh stínění a látku. Jak stínění vybrat, aby sedělo do interiéru a propustilo jen tolik světla, kolik potřebujeme? Podívejte se na rozdíly mezi jednotlivými druhy stínění.

Látková stínící technika je oblíbeným typem stínění do interiéru z mnoha důvodů. Pomůže nám ochránit interiér před přehříváním místností v letním období a únikem tepla v období zimním. A poskytne nám jen tolik slunečního světla, kolik si budeme přát.

Látky se liší vlastnostmi

Jednotlivé textilie se od sebe liší propustností světla, schopností světlo odrážet a pohlcovat. Tyto tři hodnoty určují, kolik světla a tepla pronikne přes textilii do interiéru. Zde naleznete podrobnou tabulku propustností látek. Dalšími výhodami látkové techniky je i mírná zvuková izolace a ochrana soukromí před zvědavými pohledy kolemjdoucích.

Druhou neméně důležitou funkcí je funkce estetická. Látková stínící technika nabízí mnoho designových variant od klasických látkových rolet, vertikálních žaluzií, přes duorolety, moderní plisé a japonské posuvné panely. Použité textilie dokáží interiér oživit a zútulnit. Vyrábějí se v širokém spektru barev, vzorů a struktur, proto si z nabídky vybere i ten nejnáročnější zákazník.

Látkové rolety a duorolety

Mezi výhody látkových rolet patří vysoká estetická i funkční hodnota. Vyrábí se v různé intenzitě propustnosti, díky které si můžeme zvolit, zda chceme spíše propustnou nebo naopak více zatemňující látku. U klasických látkových rolet stupeň zastínění nemůžeme nijak korigovat.  To však umožňují látkové duorolety, u kterých se střídají pruhy látek s vyšší a nižší propustností světla. Výhodou obou variant je i snadná údržba a obsluha.

Vertikální žaluzie

Vertikální žaluzie má mnoho lidí spojeno se strohým kancelářským stylem. To je však velký omyl. Díky velkému výběru barev, moderních materiálů a vzorů se vertikální žaluzie staly designovým prvkem, hodícím se do každého interiéru. Obzvláště vhodné jsou pro zastínění větších skleněných ploch, nebo jako neotřelá možnost rozdělení místností.

Plissé

Plissé je moderním textilním stínícím prvkem, využívající skládání neboli plisování tkaniny na principu harmoniky. Je vhodné téměř pro všechny typy oken. Výhodou je opět velký výběr materiálů a barev, a především snadná údržba díky možnosti ručního praní. Plissé nabízí ovládání pomocí stahování pouze spodního nebo horního i spodního profilu. Druhá  varianta je obzvláště výhodná, díky možnosti regulace stínění přesně podle aktuálních potřeb a polohy slunce.

Japonské posuvné stěny

Japonské posuvné stěny jsou alternativou k vertikálním žaluziím a hodí se především k zastínění velkých ploch či k elegantnímu předělení místností. Hlavní výhodou je vysoce estetická a funkční hodnota, výběr velkého množství barev a vzorů látek a jednoduchá obsluha.

Mohlo by vás také zajímat:

Petra Šenková




Nevyhazujte peníze za protápění - kupte si venkovní rolety!

Je tu už chladné zimní období, které nás nutí trávit více a více času uvnitř našich domů a bytů. Zdi snáze chladnou, začínáme více topit. Jak ušetřit za topení a užít si teplo domova i v třeskuté zimě?

Nejoblíbenější druhy interiérového stínění

V dnešní době je stínění do interiéru jedním z nejdůležitějších prvků při zařizování domů a kanceláří. Pomáhá udržovat soukromí a chrání proti slunečnímu záření a vedru, zatímco dodává interiéru styl a eleganci. Mezi nejoblíbenější druhy stínění patří horizontální žaluzie, vertikální žaluzie a látkové rolety.

5 nejprodávanějších produktů sezóny 2019

S oblibou nákupu přes internet se zlepšuje a roste i pestrost nabízeného zboží. Svou velkou důvěru získaly i kategorie pro dům a zahradu, do které spadá i stínící technika. Jakých je 5 nejprodávanějších produktů sezóny 2019 e-shopu Labona.cz?

Centimetry nebo milimetry — také se občas ztrácíte?

Chystáte se objednat nové stínění, začínáte s vyměřováním rozměrů a najednou stojíte s metrem v ruce a váháte, jaký údaj vlastně zapsat do konfigurátoru? Máte v tom také zmatek?