zavřít
Můžete začít psát.
Výsledky hledání se objeví zde.

Kam použít japonské stěny?

Slyšeli jste už o japonských stěnách? Pokud ano, tak je skvělé, že máte přehled. A víte, že jdou použít i jinam, než jen k zastínění oken? Pokud ne, tak si přečtěte následující článek.

Co jsou to japonské stěny?

Je to druh interiérového stínění, který se skládá z kolejnice v horní části a několika posuvných látkových panelů. Nejčastěji se japonské stěny používají k zastínění velkých prosklených ploch. Je jedno, zda jde o okna, nebo například vstup. Právě díky možnosti posunu jednotlivých panelů si snadno zastíníte celou plochu, nebo jenom její část.

japonské stěny

Panely jsou vyrobené z pevné látky. Na výběr je z mnoha různých materiálů - od klasických látek, přes látky plně zatemňující, nehořlavé látky, až po látky s obsahem skelného vlákna. Nabídka barev a vzorů je dnes už opravdu obsáhlá, takže každý může mít přesně takovou stěnu, která dokonale doplní interiér.

japonské posuvné stěny

Japonské stěny se v naší nabídce odlišují dle počtu drážek (2, 3, 4 nebo 5) ve vodících kolejnicích a ty nejčastěji podle potřebné délky japonské stěny. Ovládání panelů je možné za pomoci šňůry nebo tyčky.

Stínění proti slunci? Nejen…

Japonské stěny jsou skvělou variantou nejen pro zastínění, ale mohou vám posloužit i k předělení místnosti. Lze je montovat do stropu (neničíte si podlahu) a použít vždy podle potřeby. Výhodou je nejen tato flexibilita, ale také minimální prostor na hloubku, který roztažená stěna bude zabírat. 

Panely si můžete navolit nejen v různých šířkách, ale i výškách - takže můžete například prostor pod nimi šikovně využít a přitom horní část mít zacloněnou a v případě potřeby panely stáhnout a prostor tak opět propojit.

Kromě rozdělení místnosti třeba na spací a obytnou část, můžete stěnou zakrýt i nepoužívané nebo nevzhledné části vašeho obydlí (komora, šatna a jiné). Zkrátka - fantazii (a vašim potřebám) se meze nekladou.

I když název odvozený od Japonska může trochu mást, tento druh stínění si své místo našel a jistě ještě najde i v mnoha českých domácnostech. Japonským stylem v interiéru se navíc můžete inspirovat i v jiných oblastech života a uzpůsobit si lépe místo na spaní i prostor v pokoji tak, aby byl vzdušný a prosvětlený.


Petra Šenková




Jak funkčně zabudovat venkovní žaluzie a kolik je třeba kontaktního zateplení?

Pokud jste se rozhodli, že budete mít na domě nebo bytě venkovní žaluzie, zbývá vám už jen rozhodnutí, jak je instalovat a zapravit. Podívejme se na 2 nejběžnější varianty - podomítkovou montáž s PurBoxem a dodatečnou s přiznaným krycím plechem.

Venkovní žaluzie na HS portály a rohové sestavy oken

Jaké jsou výhody stínění pro tyto případy a na co se vyplatí myslet? Přečtěte si krátký článek věnovaný právě tématu sestav venkovních žaluzií pro vstupní portály a rohová okna. Najdete zde vše podstatné i návod, jak jednoduše sestavu vyměřit.

Tepelná stabilita budov – stínící technika (2. díl)

A máme tu další díl ze série článků od pana inženýra architekta Petra Brandejského. V této části rozebere standardy bydlení, možnosti pro zlepšení tepelné stability a další. Tak se pusťte do čtení...

Koupit si žaluzie na internetu nebo objednat montážní firmu?

Trend on-line nakupování zasáhl již nějaký čas zpět i oblast prodeje zboží na míru. Před pár roky bylo nepředstavitelné, že by si někdo mohl na internetu objednat třeba žaluzie, markýzu nebo venkovní žaluzie a jiné produkty určené ke stínění. Dnes je vše už jinak.